Gündem
  • 27.8.2023 12:39

İmamoğlu hapisten çıkan DHKP/C'li elemanı yeniden işe başlattı

CHP terör sevici isme sahip çıktı: İBB'deki görevine geri döndü

CHP Milletvekili ve İBB iştiraki İSYÖN'ün Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Günay'ın sekreteri Eda Ezgi Yıldız terör propagandası yapmaktan tutuklanmıştı. CHP destekçisi sosyal medya fenomeni Jahrein, Yıldız'ın o dönem İBB'den kovulmasının ardından görevine geri döndüğünü açıkladı.. Jahrein, “Bu hanım abla CHP milletvekili Gökhan Günaydın'ın sekreteri (danışmanı). İBB üstünden çifte maaşlı. Geçtiğimiz dönem bu tweeti gündem oldu ve yargılandı. Şimdi serbest ve görevinin başında. Bu tweetin ortaya çıkmasına rağmen nasıl hala aynı görevde olabiliyor.” ifadelerini kullandı.

İBB yine terörle gündeme geldi. İBB, 2019 yerel seçimlerinden sonra çok sayıda çalışanı geçmiş sosyal medya paylaşımları nedeniyle işten çıkartmasına rağmen terör propagandası yapan Eda Ezgi Yıldız'ı görmezden geldi.

CHP Milletvekili ve İBB şirketi İstanbul Yönetim Yenileme A.Ş.'nin (İSYÖN) Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Günaydın'ın sekreteri olan Eda Ezgi Yıldız hiç işe gitmeden 2019'dan beri İnsan Kaynakları Müdürlüğü'ne 'Uzman' kadrosundan sosyal yardım ve ikramiyeler hariç 15 bin TL ila 18 bin TL arasında para aldı.

Bankamatikçi sekreterin DHKP-C'li teröristlerce Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'ndaki makam odasında henüz 46 yaşındayken 31 Mart 2015 yılında Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesini paylaşarak, "Adalet, Adalet Sarayı'nda böyle sağlanır" notunu düşmesi ve PKK'lı teröristlerin Güney Doğu'da başlattıkları Sur eylemleri sonlandırmak amacıyla aylarca nokta operasyonlarıyla ilerleyen Türk Silahlı Kuvvetleri'ne 'katliam' iftirasına da destek çıkan Yıldız, İstanbul Cumhuriyet Savcılığının talimatıyla yakalanarak gözaltına alındı.

Yıldız'ın İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından terör örgütü propagandası yapma suçundan başlatılan soruşturma kapsamında yakalanarak gözaltına alınmasıyla birlikte İBB yönetimi de sosyal medya paylaşımlarını görmezden geldiği Yıldız'ın çalışanları olduğunu kabul etti. Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın şehadetinin 8'inci yıldönümünde yaptığı paylaşımla 2019'dan bu yana bankamatik memuru olarak çalıştırdığı Yıldız'ı işten çıkardı.