Gündem
  • 29.11.2022 12:39

İmamoğlu Kılıçdaroğlu'na mektup yazdı.. CHP'ye bomba düştü

CHP'de nefesler tutuldu: İmamoğlu, Kılıçdaroğlu'na mektup yazdı

İBB Başkanı İmamoğlu ile CHP İl Başkanı Kaftancıoğlu arasındaki gerilim devam ediyor. Kulislerde İmamoğlu'nun Kılıçdaroğlu'na mektup yazarak kendisini Kaftancıoğlu ile yüzleştirmesini istediği konuşuluyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu ile CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu arasındaki gerilim sürüyor.

İmamoğlu, Cumhurbaşkanlığı adaylığı için Kaftancıoğlu'ndan istediği desteği alamamış ve ikili arasında hakarete varan konuşmalar ortaya çıkmıştı.

Kaftancıoğlu'nun İmamoğlu için "Aptal, hırslı, müteahhit kafalı" dediği iddia edilmişti.

İmamoğlu ise dün gerçekleştirdiği basın toplantısında iddialar için, "Canan Kaftancıoğlu nezaketli bir hanımefendidir. Bu bahsi geçen kelimeleri bir kadın olarak söylememiştir diye düşünüyorum, söyleyeceğim bu kadar” demişti.

CHP'DE NEFESLER TUTULDU! HESAP ZAMANI

Bugün ise kulislere konuşulan yeni bir iddia ortaya atıldı. Milliyet Gazetesi Yazarı Zafer Şahin, köşe yazısında İmamoğlu'nun CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na mektup yazarak Kaftancıoğlu ile kendisini yüzleştirmesini istediğini yazdı.

İşte Zafer Şahin'in yazısındaki o bölüm:

Kulislerde konuşulanlar da bu doğrultuda zaten. İmamoğlu bu sözlere çok bozulmuş. Hatta o kadar üzülmüş ki oturmuş CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na bir mektup yazmış. Adeta içini döktüğü o mektupta “Beni Canan Kaftancıoğlu ile yüzleştirin” ricasında da bulunmuş. Belli ki Kılıçdaroğlu’nun önünde Kaftancıoğlu’ndan hesap sormak ve genel başkanın arkasından iş çeviren adam algısından uzaklaşmak istiyor. CHP’de nefesler tutulmuş, bu yüzleşmenin sonucu bekleniyor.

Kılıçdaroğlu bugün akşam saatlerinde İstanbul’da olacak. Hafta sonuna kadar da İstanbul’da olması planlanıyor. Doğal olarak İmamoğlu ve Kaftancıoğlu da tüm programlarda yanında boy gösterecek. Yani bir yüzleşme kaçınılmaz görünüyor.

Şimdi gözler Kılıçdaroğlu’nda. Bu kavgada ona düşen, müşfik baba rolü. Muhtemelen kavga eden iki haylaz çocuğu karşına alıp, “Ne yapıyorsunuz, siz kardeşsiniz” diyecek. Ve ikiliyi barıştırmaya çalışacak. Ama işi zor. İmamoğlu ve Kaftancıoğlu arasındaki buzlar öyle kolay kolay erimez. Kaftancıoğlu’nun il başkanlığındaki günleri sayılı. Yerine kendisine yakın bir adamını getirmek istiyor. Bir başka kulise göre birlikte hareket ettiği CHP’li  dört ilçe başkanına da milletvekili adaylığı için istifa etmeleri talimatını vermiş. Kısacası, koltuktan ayrıldıktan sonra da İstanbul ve parti örgütündeki ağırlığını korumaya çalışıyor. İmamoğlu ile aralarındaki gerilimin temel sebebi, İstanbul özelinde giriştikleri bu parti içi iktidar yarışı. CHP’nin yeni il başkanı belli olana kadar bu kavga daha da alevlenerek devam eder. Ama günün sonunda bu kavganın kazananı Kılıçdaroğlu olur. İstanbul’daki düğümü artık ondan başkası çözemez. Bulduğu çözüme de İmamoğlu ve Kaftancıoğlu da dâhil kimse itiraz edemez.

Güncellenme Tarihi : 29.11.2022 12:49

İLGİLİ HABERLER