Gündem
  • 29.1.2024 23:46

İnanılmaz tatil gemisi Icon of the Seas yola çıktı

Bu yolcu gemisi yaklaşık 10.000 kişiyi taşıyabilir. İşte Icon of the Seas'ı farklı kılan özelliklerden daha fazlası

Royal Caribbean'ın, Cumartesi günü gün batımından hemen önce ilk yolculuğuna Miami Limanı'ndan yola çıktı. Yaklaşık 300 metre uzunluğunda ve 250.800 gros tonluk yeni Icon of the Seas, çok katmanlı bir doğum günü pastası gibi yükseliyor.

Üst kısımdaki buzlanma yedi yüzme havuzu, sıra dışı çizgili bir atlıkarınca, tropik yeşilliklerden oluşan korular ve yeşil, pembe, mavi ve turuncu renkte kıvrımlı su kaydıraklarından oluşuyor.

2 milyar dolarlık gemi, inşa edildiği Finlandiya'nın Turku kentindeki tersaneden Porto Riko'da bir pitstop yaparak Atlantik'i geçtikten sonra 10 Ocak'ta müzik eşliğinde Miami'ye doğru yola çıktığında , itfaiye botu selamlarının kakofonisiyle karşılandı.
Kargaşa, yolcu gemisi kanalına paralel olan Miami Beach'e giden geçit boyunca trafiği durma noktasına getirdi.

Hatta Arjantinli futbol yıldızı Lionel Messi, 23 Ocak'ta 20 güverteli gemiyi vaftiz eden Denizlerin Simgesi'nin "vaftiz babası" olarak geminin ilk tantanasında bile yer aldı.

Gemi, 3.188 fit uzunluğunda ve 235.600 gros tonla, 2022'nin başlarında yenilenen Royal Caribbean's Wonder of the Seas ile resmi olarak dünyanın en büyük yolcu gemisidir.