Asayiş
  • 5.1.2014 15:42

İnşaattan düşen demir ok gibi saplandı

HÜSEYİN KAR
MERSİN  - Mersin'de bir inşaatta kalıp işçisi olarak çalışan Suriye vatandaşı, asansörle yukarıya çıkarılan demir çubuklardan birinin 13. kattan düşerek omzuna saplanması sonucu ağır yaralandı.
Edinilen bilgiye göre olay, merkez Yenişehir ilçesi Afetevler Mahallesi'ndeki bir inşaatta meydana geldi. Ülkesindeki savaştan kaçarak ailesiyle birlikte geldiği Mersin'de bir inşaatta kalıp işçisi olarak çalışmaya başlayan Suriye vatandaşı Muhammed Abdu (26), çalıştığı inşaatta asansörle yukarıya çıkarılan demir çubuklardan birinin 13. kattan düşerek omzuna saplanması sonucu ağır yaralandı. Boynunun hemen yan tarafına bir kurşun gibi saplanan demirle yaralanan Suriyeli, birlikte çalıştığı arkadaşlarının haber vermesiyle olay yerine gelen ambulansla Mersin Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne kaldırıldı. Muhammed Abdu, acil servisteki ilk müdahalesinin ardından omzuna saplanan demirin çıkarılması için ameliyata alındı.
Bu arada olayın ardından hastaneye gelen Suriyelinin yakınları göz yaşlarına boğulurken, polis, kazayla ilgili soruşturma başlattı.

İLGİLİ HABERLER