Gündem
  • 3.12.2023 22:15

İrlanda milletvekili Mick Wallace ağlaya ağlaya İsrail zulmünü anlattı

'Avrupalılar asla unutmayacak': İrlandalı milletvekilinin Gazze ile ilgili gözyaşı döken konuşması

İrlandalı milletvekili Mick Wallace, İsrail işgal güçlerinin Gazze'de gerçekleştirdiği katliam ve yıkımdan etkilendiği açıkça görülen konuşmasının bir video klibini sosyal medyadan paylaştı.

İrlandalı milletvekili Mick Wallace, Avrupa Parlamentosu'nda yaptığı konuşmada Avrupa Birliği'nin Filistinlilere karşı "İsrail"e verdiği sarsılmaz desteği eleştirerek gözyaşlarına boğuldu. Wallace, İsrail işgal güçlerinin Gazze'de gerçekleştirdiği katliam ve yıkımdan gözle görülür şekilde etkilenerek konuşmasının bir video klibini sosyal medyasında paylaştı.

Wallace, "İsrail, Avrupa Birliği'nin desteği ve suç ortaklığı olmasaydı bu şekilde davranamazdı; bunu durdurmalıyız..." dedi.

"...Unutmamamız önemli...Avrupa halkı, AB'nin Filistinlilere karşı Apartheid İsrail Devleti'nin yanında durduğunu asla unutmayacak..." diye ekledi.

Videoda Wallace'ın devam eden olaylardan derinden etkilendiği ve birden fazla kez gözyaşlarını tutmaya çalıştığı görülüyor.

Bugünün erken saatlerinde, X'teki bir gönderisinde, dünya çapında artan sayıda Yahudinin, Amerika'nın sömürgeci güçlerinden aldığı sarsılmaz desteğe rağmen, apartheid "İsrail"in yerleşimci sömürge projesi olan Siyonizm'den uzaklaştığını görmenin moral verici olduğunu söyledi.

Batı'da oldukça büyük ve tutkulu toplantılar ve mitingler düzenlendiğini, pankartlar ve sloganlar atarak, derin hayal kırıklıklarını, öfkelerini ve 6.000'den fazlası çocuk olmak üzere 15.000'den fazla Filistinlinin ölümüyle ilgili korkularını dile getirdiklerini belirtmekte fayda var . Aralarında çok sayıda Yahudinin de bulunduğu çok sayıda protestocu, Filistin yanlısı mitinglere katılımlarının Batılı politika yapıcıları Gazze'de acil ateşkesi savunmaya teşvik etmeyi amaçladığını belirtti.

Aynı zamanda İsrail'in Filistin halkına karşı sürdürdüğü eylemlerin soykırım olarak nitelendirildiğini ve ABD ve Avrupa Birliği'nin desteğiyle sürdürüldüğünü vurguladı.

Filistinlilerin hayatlarının önemli olduğuna dair açıklamalar olsa da, aynı kuruluşların "İsrail"e Filistinli kadın ve çocuklara ayrım gözetmeksizin zarar vermek için bomba gibi araçlar sağladığında bu açıklamaların içi boş gibi geldiğini ekledi. 

Güncellenme Tarihi : 3.12.2023 22:31

İLGİLİ HABERLER