Dünya
  • 4.3.2024 14:21

İsrail Filistinlilere ait toplu mezarlığı bombaladı!

İsrail, 7 Ekim'den bu yana Filistin'e ölüm yağdırdı. Yerleşim bölgeleri, hastaneler, okullar derken son olarak yardım konvoylarını hedef aldı. Yüzlerce masum sivilin hayatını kaybettiği saldırıya rağmen İsrail yine katliama doymadı. Bu kez de Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Cibaliya Mülteci Kampı'nda daha önceki saldırılarda öldürülen yüzlerce Filistinlinin toplu olarak defnedildiği toplu mezarlığı hedef aldı. Yetkilikler, bombardımanın etkisiyle naaşların toprak altından çıktığını, sivil savunma ekiplerinin, naaşları yeniden defnetmek için yoğun çaba gösterdiğini açıkladı.

İsrail'e ait savaş uçakları, Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Cibaliya Mülteci Kampı'nda daha önceki saldırılarda öldürülen yüzlerce Filistinlinin toplu olarak defnedildiği bir mezarlığı bombaladı.

Gazze'nin kuzeyindeki Sivil Savunma Birimi Sorumlusu Ahmed el-Kahlut, İsrail'e ait savaş uçaklarının, Cibaliya Mülteci Kampı'nda daha önceki saldırılarda öldürülen yüzlerce Filistinlinin toplu olarak defnedildiği mezarlığa hava saldırısı düzenlendiğini söyledi. Kahlut, bombardımanın etkisiyle burada gömülü olan naaşların toprak altından çıktığını ifade ederek, sivil savunma ekiplerinin, naaşları yeniden defnetmek için yoğun çaba gösterdiğini bildirdi. Aylardır devam eden katliamda öldürülen binlerce insan için mezarlıklarda yer bulamayan Gazze halkı cenazelerini toplu mezarlara gömmek zorunda kalıyor.

Güncellenme Tarihi : 4.3.2024 14:24

İLGİLİ HABERLER