Gündem
  • 28.6.2024 02:21

İsrail Hizbullah savaşı başladı.. Karşılıklı füze yağmuru

Lübnan'dan İsrail'in kuzeyine 40 roket atıldı

Yukarı Celile üzerinde birden fazla müdahale görüldü; Merom HaGalil Bölgesel Konseyi'ndeki ev doğrudan isabet aldı; Safed'de elektrik kesintileri bildirildi.
Perşembe akşamı Lübnan'dan kuzey İsrail'e yaklaşık 40 roket fırlatıldı ve Yukarı Celile bölgesindeki topluluklar hedef alındı. Demir Kubbe füze savunma sistemi roketlerin yaklaşık yarısını engelledi. Yarısı ise hedeflere isabet etti.

Hizbullah, IDF'nin insansız hava aracı saldırısında bir üyesinin öldürülmesinin ardından kuzeye 40 roketle saldırı düzenledi

ABD istihbaratının Gazze'de ateşkes sağlanamaması durumunda önümüzdeki birkaç hafta içinde kuzeyde savaş beklediği bildiriliyor;

Savaş resmen başladı! Peş peşe füzeler fırlatıldı! İsrail son dakika duyurdu...

İsrail ordusu, Lübnan'ın güneyindeki Hadasa kasabasına hava saldırısı düzenlerken, Hizbullah da Şebaa Çiftliklerinde askeri bir mevziyi hedef aldığını duyurdu.

İsrail'in, Gazze Şeridi'ndeki masum sivillere yönelik saldırıları devam ederken savaş Lübnan'a da sıçradı. İsrail ordusu, Lübnan'ın güneyindeki Hadasa bölgesine bombardıman başlattığını duyurdu.

 

İSRAİL, HADASA BÖLGESİNE HAVA SALDIRISI BAŞLATTI

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail savaş uçakları Bint Cubeyl ilçesine bağlı Hadasa'ya hava saldırısı düzenledi.

Lübnan haber ajansı NNA ise söz konusu kasabanın hava saldırısından sonra topçu ateşiyle de vurulduğunu ve ilk yardım ekiplerinin bölgeye intikal ettiğini belirtti.