Gündem
  • 9.12.2023 20:20

İstanbul'da doktorlar İsrail'i lanetledi!

İstanbul'da çeşitli hastanelerde görev yapan doktor, sağlık çalışanı ve tıp fakültesi öğrencileri, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla sessiz yürüyüş düzenledi. Burada grup adına basın açıklamasını okuyan çocuk psikiyatristi Dr. Oğuzhan Koyuncu, Gazze'de yaşananların kelimelerle anlatılamayacak boyuta ulaştığını söyledi.

Fatih Saraçhane Parkı'nda toplanan grup kanlı önlükler giyerek Beyazıt Meydanı'na kadar yürüdü.

Burada grup adına basın açıklamasını okuyan çocuk psikiyatristi Dr. Oğuzhan Koyuncu, Gazze'de yaşananların kelimelerle anlatılamayacak boyuta ulaştığını söyledi.

Sivil, hasta, hekim, çocuk, kadın fark etmeksizin büyük bir katliamın tüm dünyanın gözü önünde devam ettiğini kaydeden Koyuncu, "Hekimler olarak İsrail'in saldırılarına karşı tepki göstermeye, Gazze'deki sivillerin, çocukların, kadınların, meslektaşlarımızın ve hastaların hayatlarının korunması adına hekimlik mesleğine yakışır bir duruş ortaya koymaya kararlıyız." diye konuştu.

Koyuncu, görev yaptıkları hastanelerde İsrail'e destek veren ilaç ve tıbbi malzeme firmalarının ürünlerini istemediklerini dile getirdi.

 

 

 

 

 

Güncellenme Tarihi : 9.12.2023 20:23

İLGİLİ HABERLER