Asayiş
  • 23.11.2022 15:39

İstanbul'da pitbull dehşeti: Yaşlı kadının bacağı kesildi!

Üsküdar'da iki ay önce "pitbull" cinsi bir köpek tarafından ısırılan 82 yaşındaki Yücel Ata'nın bacağı kesildi. Yaşlı kadın, "Çok zor durumdayım, kendimi toparlayamıyorum, o gün bugündür yatıyorum" dedi...

Yücel Ata, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'ndeki evinde 18 Eylül akşamı binanın önüne çıkarak yürüyüş yaptığı sırada arkasından gelen sahipsiz bir köpekle beraber "yasaklı ırk" olarak tabir edilen "pitbull" cinsi köpeğin saldırısına uğradı. Çevredeki vatandaşlar tarafından ağır yaralı kurtarılan Ata, ambulansla kaldırıldığı hastanede tedavi sürecinde doku nakli başta olmak üzere 15 kez ameliyat edildi.

Ameliyatlara rağmen eski sağlığına kavuşamayan Ata'nın yapılan operasyonla bacağı kesildi. Pitbull köpeğin saldırısında bir bacağını kaybeden Yücel Ata'nın evde tedavisine devam ediliyor. Yaşadıklarını anlatan Ata, namazını kıldıktan sonra yürüyüş yapmak için sokağa çıktığını, evinin önünde sokakta bir sahipsiz köpekle bir "pitbull" cinsi köpeğin saldırısına uğradığını söyledi.

Köpeklerin saldırısının ardından yere düştüğünü anlatan Ata, "Herkese bağırdım, herkes başıma toplandı. Köpek her tarafımı ısırdı, iki ayağımı, iki kollarımı. O sırada kendimi kaybettim. Ambulans geldi, beni hastaneye götürdü." dedi.

"KÖPEK HER YERİMİ PARÇALADI"

Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldüğünü aktaran Ata, "Köpek her yerimi parçaladı. Koptu bacağım. Bacağımı kestiler. 2 ay tedavi gördüm. Şimdi hala evde yatıyorum. Çok zor durumdayım, kendimi toparlayamıyorum, o gün bugündür yatıyorum." diye konuştu.

Ata, kendisine saldıran köpeğin sahiplerinin yakalanmasını ve cezalarını çekmelerini istedi.

İLGİLİ HABERLER