Spor
  • 22.4.2024 22:49

İşte Ali Koç'un korsan bildirisine imza atan kulüpler

Fotospor yazdı! Dursun Özbek doğruladı! İşte 'korsan bildiriye' imza atanlar
Kulüpler Birliği heyetinin TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ile yapacağı görüşme öncesi açıklama yapan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Fotospor’un “korsan bildiri” haberini doğruladı.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in başkanlık ettiği Kulüpler Birliği Vakfı (KBV) heyeti, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ile görüşmek üzere Riva'da tesislere gitti.

Özbek toplantı öncesinde Fotospor'un yaptığı "korsan" bildiri haberini doğruladı.

Özbek şu açıklamayı yaptı:

* Kulüpler Birliği Vakfı tarafından sadece üç kulübün onayladığı bir açıklama yayına kondu.

Ali Koç'un emriyle Kulüpler Birliği'nin sitesine konulan "korsan" bildiriye Fenerbahçe, Beşiktaş ve Karagümrük kulüplerinin imza koyduğu iddia ediliyor.

Dursun Özbek'in açıklamalarını devamı şöyle: 

"DİĞER KULÜPLER ONAYLAMADAN YAYINA KONDU"

*Kulüpler Birliği Vakfı olarak erken seçim yapılmasını ve federasyonun değişmesini istemiştik. İmza toplama süreci oldu ve bunu deklare ettik. Bu deklarsyondan sonra federasyon bunu dikkate aldı ve 18 Temmuz'da erken seçim yapılacağını ilan etti. İmza toplama işi amacına ulaştı.

*Kulüpler Birliği'nde yapılan toplantıda imzayla bu işi çözmektense istişareyle görüşerek çözebilirsek çok daha şık olur Türk futbolu açısından. Son toplantıda bana “Bir heyet kuralım ve sen de bu heyete başkanlık et” dendi. Federasyon bugüne randevu verdi. Cuma günü saat 10 gibi Kulüpler Birliği Vakfı sadece 3 kulübün onayladığı bir açıklamayı diğer kulüpler onaylamadan yayına koydu. Bir görüş bildirilmedi diye aradım. Neticede ok yaydan çıkmış oldu.

*Bugün heyet olarak toplantıya geldik. Kulüpler Birliği'nin yayınladığı bildiriyle bu toplantı amaçsız hale geldi. 'Uzlaşma konusunda aynı şekilde düşünüyorduk ama siz bir bildiri yayınlıyorsunuz.' dendi. 18 Temmuz'daki seçim tarihini federasyon değiştirmek istemediğini söyledi.

"FIRSAT VARSA BU KAÇTI"

*Seçim tarihini daha erkene çekmek için bir fırsat varsa bu kaçtı. Bugünkü toplantı amacına ulaşmamıştır. Yeterli imza toplansa da seçim haziran sonuna ya da temmuz başına geliyor. Büyükekşi, 'Biz hazırdık ama bu bildiri olmadı' dedi. Bazı şeylerin müzakere edilmeden konulması zarar verdi. Kulüpler Birliği'nde herhangi bir adayla ilgili tavır yok. Birisiyle konuşulmuş ya da görüşülmüş bir şey yok.

* Burada futbol ailesi olmanın özellikleri var. Bu özelliklere riayet etmek lazım. Bu çerçevede düşünmek lazım. Bugünkü toplantı amacına ulaşmamıştır.

"İMZA VERMEYİ DÜŞÜNMÜYORUZ"

*Şu anda imza vermeyi düşünmüyoruz. İmza verdiğimiz zaman ne oluyor, gereken imza verildiği zaman bile seçim haziran sonu, temmuz başından önce yapılmıyor.  Neticede imza toplansa da toplanma da bir şey fark etmiyor. Burada şu fırsat kaçırıldı, haziran başı gibi yapılması mümkün olan bir seçimin, hiç hesapta olmayan bir davranışla ortadan kalktığını görüyoruz.

“ÇOK ADAYLI BİR SEÇİM LAZIM"

 

*Adaylar ortaya çıksın, kulüpler, Türk futbolunu yönetecek en iyi adaylar için iradelerini kullanırlar. Seçim tarihi 18 temmuz tarihi olduğuna göre 3 ay var, önemli bir süre. Yeni adaylar çıkması lazım, çok adaylı bir seçim olması lazım. Uzun bir süre var. Çok fazla acele etmemek gerekir.

Güncellenme Tarihi : 22.4.2024 22:51

İLGİLİ HABERLER