Dünya
  • 29.8.2021 12:47

İşte Kabil'de ölen 13 ABD askerinin isimleri ve fotoğrafları

Afganistan'da tahliye sırasında DEŞA-K adlı örgütün saldırıları sonucu 13'ü ABD askeri 170 kişi hayatını kaybetti. Amerikan basını, ölen askerlerin isimlerini ve fotoğraflarını yayınladı.

Afganistan'ın başkenti Kabil'de 26 Ağustos akşamı peş peşe patlamalar meydana geldi.

Terör saldırılarını, DEAŞ'ın Horasan kolu olarak bilinen DAEŞ-K üstlendi.

13'ü ABD askeri 170 kişinin hayatını kaybettiği saldırılar sonrası, ABD Başkanı Joe Biden intikam yemini etti.

Bu gelişmeden sonra ABD, DEAŞ-K'nın Kabil'de düzenlediği saldırının ardından ülkenin doğusuna hava harekatı düzenledi. Düzenlenen saldırıda 2 DEAŞ'lının öldürüldüğü açıklandı.

ÖLEN ASKERLERİN İSİMLERİ VE FOTOĞRAFLARI YAYINLANDI

Amerikan basının da intihar saldırılarında ölen ABD askerlerinin isimlerini ve fotoğraflarını yayınladı.

Öldürülenler arasında Deniz Kuvvetleri Donanma Doktoru Max Soviak, Ordu Başçavuşu Ryan Knauss ve Deniz Piyadeleri Avcısı Lopez, Rylee McCollum, David Lee Espinoza, Kareem Nikoui, Jared Schmitz, Daegan Page, Taylor Hoover, Humberto Sanchez, Johanny Rosario, Dylan Merola ve Nicole Gee vardı.

AFGAN BEBEKLERLE ÖZEL OLARAK İLGİLENMİŞ

Amerikan basını, Deniz Piyadesi Nicole Gee'nin tahliyeler sırasında aktif rol oynayan askerlerden biri olduğunu yazdı. Paylaşılan fotoğraflarda Gee'nin, Afgan bebeklere baktığı görülüyor.

ABD YENİ BİR SALDIRI BEKLİYOR

ABD Başkanı Joe Biden da geçtiğimiz saatlerde yaptığı son dakika açıklamada, Afganistan'da önümüzdeki 24 ila 36 saat içerisinde yeni bir saldırı daha olması ihtimalinin yüksek olduğunu söylemişti.

KAYNAK: HABER7
Güncellenme Tarihi : 29.8.2021 11:49

İLGİLİ HABERLER