Spor
  • 20.1.2014 00:04

İşte Mancini'nin 5 bankosu

G.Saray’ın ikinci yarıdaki iskeletini kurmaya çalışan Teknik Direktör Mancini, 6 yabancı için 5 banko belirledi. İtalyan çalıştırıcı, Telles, Muslera, Melo, Drogba ve Sneijder’i ilk 11’de sahaya çıkaracak, diğer kontenjan için Chedjou, Eboue, Hajrovic, Riera ve Amrabat çarpışacak

Yabancı transferinde İzet Havrovic’ten sonra Alex Telles’i kadrosuna katan, Salih Dursun, Umut Gündoğan ve Endoğan Adili gibi genç isimleri takıma kazandıran Cim-Bom’da Teknik Direktör Roberto Mancini’yi zor seçimler bekliyor.

Ligin ilk yarısında Türkiye’de geçerli olan yabancı sınırlaması yüzünden çoğu kez tercih yapmakta zorlanan İtalyan çalıştırıcı, yeni transferlerle beraber öncelikli olarak kafasındaki iskelet kadroyu belirlemeye çalışıyor. Mancini, transferi için çok ısrarcı davrandığı Brezilyalı sol bek Alex Telles’i 11’de direkt olarak düşündüğü isimler arasına aldı. Telles dışında yeri garanti olan diğer yabancılar ise Muslera, Melo, Drogba ve Sneijder.
Mancini’nin Türkiye’deki maçlarda kalan tek kişilik kontenjan için ilk planda kafasındaki isim Chedjou. Bu, Eboue’nin artık tribüne çıkacağı anlamına da geliyor. Özellikle sağ bek Salih’in transfer edilmesinde bunda etkili olacağı düşünülüyor.
Mancini’nin kafasındaki diğer bir plan ise Melo ile ilgili. Sambacıyı Antalya’daki kampta ve maçlarda stoperde oynatan İtalyan hoca, zaman zaman ligde Melo’yu stopere çekerek Semih’e partner yapacak. Melo’nun boşalttığı orta alan için Ceyhun ve yeni transfer Umut forma bekleyecek. Bu durumda ise Chedjou tribüne çıkarılacak, yerine maçtaki ihtiyaca göre ya Eboue ya da Hajrovic tercih edilecek. Takımdaki ofansif kanat eksikliği yüzünden Bosnalı Hajrovic’in oynaması daha yüksek olasılık olarak görünüyor. En zayıf halkalar ise Riera ve Amrabat...
 

İLGİLİ HABERLER