Spor
  • 11.1.2014 15:43

İşte Ronaldinho transferinde yaşananlar

Antalya'da futbolcular Veli Kavlak ve Ersan Gülüm ile bir mobilya mağazası açılışına katılan Fikret Orman basın mensuplarına gündem ile ilgili açıklamalar yaptı.

RONALDİNHO'YA 4.5 MİLYON EURO VERDİK O BREZİLYA'YI TERCİH ETTİ"

Ronaldinho için 3 milyon Euro verecek sponsoru bulduklarını ama futbolcunun tercihini Brezilya'dan yana kullandığını belirterek :"Biz Ronaldinho'ya birinci yıl için 4.5 ikinci yıl içimn 5 milyon Euro teklif ettik. Bu transferi üstlenecek sponsoru da ayarladık. Ama futbolcunun kendisi Brezilya'da düzenlenecek Dünya Kupası’na kaptan olarak çıkmak istiyor, orada kalmayı tercih etti. Bu sebeple daha düşük bir paraya kulübünde kaldı" dedi.

"AHMET NUR ÇEBİ İLE SORUNUMUZ YOK"
Başkan Orman Ronaldinho transferi yüzünden Ahmet Nur çebi ile aralarının açıldığı yolundaki spekülasyonlara "Ahmet Nur Çebi ile 20 aydır çalışıyoruz ve birbirimizi kıracak en ufak bir atışmamız dahi olmadı. Stat çalışmalarımız çok iyi bir şekilde devam ediyor. Stadımız bittiğinde daha fazla para kazanır duruma geleceğiz. Bunu kıskananların ve hazmedemeyenlerin çıkarttığı dedikodular bunlar" şeklinde cevap verdi.

"OYUNCUNUN KAPASİTESİ İLE DEĞİL BEŞİKTAŞ'A AHLAKİ UYUMUYLA DA İLGİLENİYORUZ"

Fikret Orman transferler ile ilgili olarak "Sefa ile sezon başında da ilgilenmiştik. Kayserispor da ligde zor anlar yaşıyor, izin veremeyeceklerini söylediler. Bizde ilgimizi geri çektik. Tarık Çamdal'dan vazgeçtik. Biz bir tek futbolcunun oyun kapasitesi haricinde Beşiktaş'a ahlaki uyumuyla da ilgileniyoruz. Oyuncu hakkında bir şey söylemek istemem ama menajeri ile ilgili bana gelen bilgiler çok olumlu değildi. Onun için bu oyuncuya ilgimizi geri çektik. Dany ile de alakamız olduğunu düşünmüyorum " diye konuştu.

"GÜNDEM DEĞİŞTİRMEK İÇİN TRANSFER YAPMAYIZ"

Gündem değiştirmek için transfer yapmayacaklarını belirten Orman "Bizim Beşiktaş'ın paralarını gündem değiştirmek için kullanmak gibi bir stratejimiz olmaz. Ronaldinho olmadı diye gündem değiştirmek için transfer yapalım diye bir şey olmaz" dedi.

İLGİLİ HABERLER