Spor
  • 22.6.2021 10:13

İşte Sergen Yalçın'ın kabul etmediği rakam

 Beşiktaş'ta Sergen Yalçın, gelecek sezon için siyah beyazlı kulüpte çalışmama kararı aldı. Başarılı teknik adamın şampiyonluk priminin geç yatırılması, masaya geç oturulması ve ilk teklifin çok düşük olması nedeniyle kırgın olduğu belirtildi. Yönetimin son teklifi ile kendisinin istediği rakam arasındaki fark bir hayli azalmış olmasına rağmen imza atmamasının da bundan kaynaklandığı ifade edildi.

Siyah beyazlılarla olan sözleşmesi sezon sonunda sona eren, yeni mukavele konusunda Ahmet Nur Çebi yönetimiyle anlaşma sağlayamayan Sergen Yalçın'ın sürecin uzaması nedeniyle ayrılık kararı aldığı belirtildi.

Son Dakika: Beşiktaşta deprem Ayrılık kararı alan Sergen Yalçının ilk sözleri İşte Ahmet Nur Çebi ile yaşadığı diyalog...

KULÜBÜ DÜŞÜNMESEM AVUKATIMI YOLLARDIM

“Ben hiçbir zaman parayı sorun yapmadım. Öyle olsa diğer teknik direktörler gibi yönetimle görüşmeleri için avukatlarımı yollar, sözleşmeye ağır maddeler koyardım. Beşiktaş’a gelirken para konuşmadım, şimdi mi konuşacağım! Ama bu yaşananlar beni çok üzdü. Onurum, gururum kırıldı. Sezon bitmiş 35 gündür bekletiliyorum. Mobbinge uğradığımı düşünüyorum.”

İŞTE ÇEBİ İLE YALÇIN ARASINDAKİ DİYALOGLAR

Beşiktaş’ta teknik direktör Sergen Yalçın ile başkan Ahmet Nur Çebi arasında dün gece geç saatlere kadar süren görüşmeden de olumlu sonuç çıkmadı. Yönetimin konuyla ilgili bugün açıklama yapması bekleniyor. Çebi, Yalçın’la anlaşamamanın üzüntüsünü yaşadıklarını belirterek, “Ekonomik yönden tüm imkânlarımızı zorladık ama maalesef bir sonuç çıkmadı” dedi. Peki, Çebi ile Yalçın arasındaki görüşmelerde ilk günden itibaren neler yaşandı? Şimdi 2 hafta önceye dönelim ve Çebi ile asbaşkan Emre kocadağ’ın Yalçın’la yaptığı kısa toplantıda konuşulanları anlatalım...

RAKAM REVİZE EDİLDİ AMA...

Yeni sezonda Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecek Beşiktaş'ta uzun süredir teknik direktör konusu belirsizliğini korurken deneyimli hocanın sürecin uzaması ve istenilen rakamda ortak noktada buluşulamaması nedeniyle bu kararı aldığı öğrenildi.Siyah beyazlılar, Sergen Yalçın'a yaptığı 20 milyon TL'lik teklifi revize edip 25 milyon TL'ye çıkarırken başarılı hocanın sürecin uzaması nedeniyle ayrılık kararı aldığı ve bu karardan dönmeyeceği iddia edildi.

YÖNETİMİN TUTUMUNDAN RAHATSIZ

Takımı iki kulvarda, kısıtlı bütçeye rağmen şampiyonluğa ulaştırmasına karşın, yeni sözleşme konusunda bekletilmesi ve pazarlıklar sırasında ortaya konan rakamlardan ziyade yönetimin tutumundan rahatsız olan Yalçın'ın bu kararı verdiği belirtildi.

BAŞKAN ÇEBİ "TEDİRGİN OLUNACAK BİR ŞEY YOK" DEMİŞTİ

Sergen Yalçın konusunda geçtiğimiz günlerde gelen soruya yanıt veren Başkan Çebi, "Niye tedirgin olsunlar? Beşiktaş'ın başkanı gider, başka başkanı gelir. Futbolcular gider, futbolcular gelir, hocalar gider, hocalar gelir. Söz konusu Beşiktaş’tır. En büyük Beşiktaş’tır. Büyük olan Beşiktaş’ın taraftarıdır. Hiç tedirgin olmasınlar. Her dönem Beşiktaş kendi kıymetini yukarı çıkaracak insanlarla beraber olacaktır." şeklinde konuşmuştu.

"NE İÇİN SORUN OLSUN Kİ?"

Her fırsatta Sergen Yalçın konusunda bir sıkıntı yaşayacaklarına inanmadığını belirten Başkan Ahmet Nur Çebi, yaptığı açıklamada, taraftarın tedirgin olmasını gerektirecek bir durumun olmadığını belirtmiş ve, "Dik duruşu, zekası, sabrı cesareti... Çok artıları var. Tersinin olacağını düşünmek bile istemiyorum. Hocamızla oturup konuşacağız. Ne için sorun olsun ki? Sonuç itibarıyla bir kağıt parçasına imza atacağız. Bu atıldığında herkes görecek. Hoca yoruldu, dinlenmeye çalışıyor. Kendine göre süreci var. Kendime göre sıkıntı görmüyorum." değerlendirmesinde bulunmuştu.

İLGİLİ HABERLER