Gündem
  • 28.10.2022 00:56

İYİ Parti teşkilatlarından Akşener'e adaylık zorlaması

İYİ Parti il başkanlarından Akşener’e ‘aday ol’ baskısı

İYİ Parti Hatay İl Başkanı, Altılı Masa'nın cumhurbaşkanı adayı olması için tüm il başkanlarının Meral Akşener’e talep ilettiklerini açıkladı, "Adaylık konusunda başkanımızı zorlayacağız" dedi.

İYİ Parti Hatay İl Başkanı Şefik Çirkin, Hatay’da katıldığı bir TV programında, 81 il başkanının Genel Başkan Meral Akşener’in Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olması için talep ilettiklerini açıkladı.

Çirkin, “Altılı masa sıkışabilir. Biz genel başkanımızdan fedakarlık istiyoruz” dedi.

‘ADAYLIK KONUSUNDA BAŞKANIMIZI ZORLAYACAĞIZ’

Sözcü’den Can Çapar’ın haberine göre Çirkin açıklamasında şunları söyledi:

“Tabi ki Cumhurbaşkanı adayı olup olmamak Sayın Genel Başkanımızın takdiri. Ancak biz il başkanları olarak buna karşıyız. Bizim Sayın Kılıçdaroğlu’na saygımız sonsuz. Sayın Kılıçdaroğlu çok değerli bir devlet adamı. Dürüst, namuslu bir insan.

Bu noktada hiçbir itirazımız yok, kendisine de büyük saygı duyduğumuzu ifade ediyorum. Ancak, Cumhurbaşkanı adayı olması konusunda Başkanımızı zorlayacağız.

‘SAYIN GENEL BAŞKANIMIZ HÂLÂ DİRENİYOR’

İl başkanlarının tamamı bu konuda istişareli. Sayın Genel Başkanımız hâlâ direniyor. Aynı noktada. ‘Ortada bir sözüm var’ diyor. Ancak ısrarla Sayın Genel Başkanımızın Cumhurbaşkanı adayı olmasını kendisinden rica ediyoruz. Altılı Masa sıkışabilir.

Sayın Kılıçdaroğlu’nun ismini vareste tutarak konuşuyorum. Ortada bir aday var. Sayın Kılıçdaroğlu her ne kadar ben adayım demediyese de genel kanı o. İkinci bir aday yok.

Diğer taraftan da Sayın Abdullah Gül’den bahsediliyor. Biz de diyoruz ki bu, seçmeni sıkıştırmak olur.

Aslında biz Genel Başkanımızdan fedakarlık istiyoruz. Çok zorluyoruz. Kendisine çok zor bir şey teklif ediyoruz.”

İLGİLİ HABERLER