Gündem
  • 29.5.2018 13:51

İYİ Parti'de istifa depremi sürüyor! O isim de istifa etti

İYİ Parti'de istifa depreminin ardı arkası kesilmiyor. Son olarak Malatya İl Örgütü kurucu il başkanı Sezai Altaş görevinden istifa etti.

İYİ Parti'de istifalar peş peşe gelmeye devam ediyor. İYİ Parti Malatya İl Örgütü’nün kurucu il başkanı Sezai Altaş görevinden istifa etti.

ADAY SIRALAMASINI BEĞENMEMİŞ

Bir süre önce İYİ Parti Genel Merkezi tarafından Malatya il yönetimi başkanlığına atanan Sezai Altaş’ın, genel merkez yönetiminin belirlediği milletvekili aday sıralaması nedeniyle ciddi sıkıntılar yaşadığı, bu durumdan rahatsız olduğu ve istifa kararı aldığı öğrenildi.

PARTİ ÜYELİĞİ DEVAM EDİYOR

İl başkanlığından istifa kararını doğrulayan Altaş’ın, parti üyeliğinin ise devam ettiğini öğrenildi.

İYİ Parti'de art arda istifalar

İP çabuk çözüldü. Milletvekili adaylarının açıklanmasından sonra listelerde yer almayanlar ya da aday gösterilenleri beğenmeyenler Meral Akşener'i bırakmaya başladı.

Cumhurbaşkanlığı ve meclis seçimleri için muhalefet adaylarından İYİ Parti'de büyük çözülme başlıyor. Toplama bir liste siyasete hızlı bir giriş yapmaya çalışan İYİ Parti Türkiye genelindeki örgütlenmelerinde art arda gelen istifalar ile sarsılıyor.

 

İYİ Parti'de art arda istifalar

 SON İSTİFA MALATYA'DAN

İYİ Parti Malatya İl Örgütü’nün kurucu il başkanı Sezai Altaş görevinden istifa etti.

Bir süre önce İYİ Parti Genel Merkezi tarafından Malatya il yönetimi başkanlığına atanan Sezai Altaş’ın, genel merkez yönetiminin belirlediği milletvekili aday sıralaması nedeniyle ciddi sıkıntılar yaşadığı, bu durumdan rahatsız olduğu ve istifa kararı aldığı öğrenildi.

İYİ Parti'de art arda istifalar

KABARIK İSTİFA LİSTESİ

Kurulduğu ilk günden bu yana sosyal medya desteğini arkalarına alarak yürümeye çalışan İP, yolu henüz yarılayamadılar bile.

Türkiye siyasetinde söz sahibi olma misyonu ile yola çıkan İP, bu yolda 3 İl Başkanı, 14 İlçe Başkanı, 5 Milletvekili adayı, 8 Kurucu Üye ve 624 Parti Üyesini kaybetti. Ayrılmalara yönelik en büyük sebep ise yürütülen siyaset ve iç çatışmalar olarak görülüyor.

Güncellenme Tarihi : 29.5.2018 15:09

İLGİLİ HABERLER