Gündem
  • 27.9.2023 19:52

İYİ Parti'de kıyamet kopartan kavga.. Beni görevden almaya senin çapın yetmez

İYİ Parti'de İstanbul İl Başkanlığı depremi! İşte görevden almanın perde arkası

İyi Parti İstanbul İl Başkanı Coşkun Yıldırım'ın görevden alınmasının perde arkası ortaya çıktı: "Çapın yetmez" demişti...

İKİ GÜN ÖNCE DİKKAT ÇEKEN MESAJ

CiddiGazete'nin haberine göre; 26 Eylül Pazartesi günü "Görevimizin başındayız" diye paylaşım yapan Coşkun Yıldırım'ın sosyal medya mesajını Ankara'dan dönüş yolunda yazdığı öğrenildi.

KAVUNCU'YLA GENEL MERKEZDE KAVGA ETTİ

İyi Parti Teşkilat Başkanı Buğra Kavuncu, yoğun şikayet üzerine İstanbul İl Başkanı Coşkun Yıldırım'ı genel merkeze çağırdı. Yıldırım, Buğra Kavuncu'yla görüşmeye gitmedi.

Kavuncu, aradan yaklaşık iki ay geçtikten sonra Coşkun Yıldırım'dan İstanbul İl Başkanlığı Teşkilat Başkanı Hakkı Özyurt'u görevden almasını istedi. Yıldırım, yine olumsuz dönüş yaptı.

Bunun üzerin Buğra Kavuncu, Coşkun Yıldırım'ı tekrar Ankara'ya çağırdı. Pazartesi günü İyi Parti Genel Merkezi'nde Kavuncu'yla bir araya gelen Yıldırım, "Ya Hakkı Özyurt'u görevden alırsın, ya da istifa edersin" dedi. "Ne Hakkı Özyurt'u görevden alırım, ne de istifa ederim" diyen Coşkun Yıldırım ile Buğra Kavuncu arasında şiddetli bir kavga yaşandı. Meral Akşener'in rahatsızlığından dolayı genel merkezde olmadığı saatte yaşanan kavgada Coşkun Yıldırım, "Senin çapın beni görevden almaya yetmez" diyerek genel merkezden ayrıldı ve İstanbul'a dönüş yolunda "İstanbul İl Başkanlığı olarak görevimizin başındayız" diye paylaşım yaptı.

Aradan geçen iki günlük süreçte Meral Akşener'i ikna eden Buğra Kavuncu, Coşkun Yıldırım'ı görevden aldırdı.

İMAMOĞLU HESAPLARI

2024 yılında Ekrem İmamoğlu'nun tekrar İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilme ihtimali üzerine yapılan hesapta İstanbul İl Başkanlığı'na Buğra Kavuncu kontrolünde İBB ile ilişkileri sıcak tutacak bir isim atanacak. Kavuncu ayrıca, seçimlerin ardından genel başkanlıktan ayrılması gündemde olan Meral Akşener'den sonra genel başkan seçiminde delege avantajı elde etmek için İstanbul'da kendisine yakın bir ismi görevlendirecek.

Güncellenme Tarihi : 27.9.2023 20:03

İLGİLİ HABERLER