Gündem
  • 1.4.2023 11:56

İYİ Parti'yi vuran kurşunun izi lazerle belirlendi..

Polis kurşun izlerini böyle takip etti! İyi Parti il binasına isabet edilen kurşun böyle tespit edildi

Dün İyi Parti İl binasına isabet eden kurşunlar gündeme bomba gibi düşmüştü. Ancak polis ekiplerinin titiz çalışması gerçeği ortaya çıkardı. Parti binasına isabet eden kurşunlar 'lazer' yönetimi ile takip edildi. Polis, silah sıkan kişinin inşaatın bekçisi M.E. olduğunu belirledi. Polis tarafından evinde gözaltına alınan M.E. işlemleri için emniyete götürüldü. M.E.'nin akşam inşaata hırsız girdiğini fark etmesi üzerine hırsızları korkutmak ve kaçırtmak için silah sıktığı, hırsızlar parti binası yönüne kaçınca o tarafa doğru hedef aldığı ve kurşunlardan 2 tanesinin de parti binasına isabet ettiği tespit edildi.

Polis kurşun izlerini böyle takip etti! İyi Parti il binasına isabet edilen kurşun böyle tespit edildi

İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı'nın Zeytinburnu D100 karayolu kenarındaki binasına 2 mermi isabet etti. Sabah binaya gelen görevlilerin kurşun izlerini fark etmesi üzerine polise bilgi verildi. Olay yerine gelen polis ekipleri konuyla ilgili geniş çaplı inceleme başlattı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü şüpheli ya da şüphelilerin tespit edilmesi için özel bir ekip kurdu. Bu ekip, lazer kullanarak yaptıkları alan çalışmalarından önce merminin nereden geldiğini belirledi.

Kurşunların binanın karşısında bulunan D100 karayolu kenarında yapımı devam eden bir inşaattan geldiğini tespit eden ekipler, çalışmalarını o bölgede yoğunlaştırdı.

Polis kurşun izlerini böyle takip etti! İyi Parti il binasına isabet edilen kurşun böyle tespit edildi

İnşaatın güvenlik kameralarını inceleyen polis, silah sıkan kişinin inşaatın bekçisi M.E. olduğunu belirledi. Polis tarafından evinde gözaltına alınan M.E. işlemleri için emniyete götürüldü.

M.E.'nin akşam inşaata hırsız girdiğini fark etmesi üzerine hırsızları korkutmak ve kaçırtmak için silah sıktığı, hırsızlar parti binası yönüne kaçınca o tarafa doğru hedef aldığı ve kurşunlardan 2 tanesinin de parti binasına isabet ettiği tespit edildi.


M.E.'nin emniyetteki işlemleri devam ederken söz konusu inşaat görüntülendi. İnşaatın İYİ Parti İl Başkanlığı binasının karşı cephesinde bulunduğu bina ile arasından D100 karayolu geçtiği görüldü.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Bir inşaata girmeye çalışan hırsızları kaçırmak ve yakalamak için sıkılan ve söz konusu inşaatın yakınında bulunan İYİ Parti Binası'na isabet eden kurşunla ilgili gözaltına alınan Özel Güvenlik Görevlisi adliyeye sevk edildi.

İstanbul Zeytinburnu'ndaki İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı Binası'na isabet eden kurşunu sıkan Özel Güvenlik Görevlisi Melikşah E., İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü'ndeki yasal işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. İstanbul Emniyeti Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü Polisleri, merminin isabet ettiği camda yapılan lazerli yön tespiti incelemeleriyle birlikte ilk olarak kurşunun geldiği yönü belirlemiş, ardından incelenen güvenlik kameralarıyla birlikte ateş eden kişiye ulaşılmıştı. İstanbul Emniyeti, olaydan hemen önce İYİ Parti Binası'na yakın noktada bulunan bir inşaatta hırsızlık teşebbüsü olayının gerçekleştiğini tespit etti. Polisin tespitlerine göre; inşaatın bekçisi Melikşah E. hırsızlığa teşebbüs eden ve fark edilmeleri üzerine İYİ Parti Binası'nın istikametine doğru kaçan hırsızları yakalayabilmek için rastgele ateş açtı. O kurşun da İYİ Parti Binası'nın camına isabet etti.

SOYLU: "MAHCUP OLURSUNUZ"

Olayda kullandığı bulundurma ruhsatlı silahıyla birlikte gözaltına alınan Özel Güvenlik Görevlisi Melikşah E., Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki yasal işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamada "Türk Polisi yakalar. İYİ Parti İl Başkanlığı'na isabet eden saldırı ile ilgili fail yakalandı. Sorumlu mevkidekilerin suçlamalarda bulunurken dikkatli olmaları gerekir. Bizim görevimiz yakalamak. Devletinize ve Polisinize itimat ediniz. Mahcup olursunuz" demişti.

Güncellenme Tarihi : 1.4.2023 12:08

İLGİLİ HABERLER