Asayiş
  • 1.12.2022 23:17

İzmir'de 18 FETÖ şüphelisi yakalandı

Devletin kılcal damarlarına kadar girmiş Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) hücre evlerine yapılan eş zamanlı operasyonlar sürüyor. Son yapılan operasyonlarda 18 kişi daha gözaltına alındı. İzmir İl Emniyet Müdürlüğü gözaltına alınanlar arasında, örgütünün sözde 'Gaziemir imamı' Y.G., Artvin il ablası İ.H., Bornova eyalet ablası A.D. ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı mahrem imamı A.H.Ö.'nün de bulunduğu bildirildi. Operasyonlar kapsamında 2 şüphelinin daha yakalanması için çalışmaların sürdüğü bildirildi.

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube ve Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında 20 kişi hakkında gözaltı kararı verilmesi üzerine harekete geçti. Yapılan teknik ve fiziki takibin ardından belirlenen 8 ilçedeki 20 farklı adrese sabah saatlerinde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonlarda 18 şüpheli gözaltına alınırken, yapılan aramalarda, çok sayıda dijital materyalle, 64 bin 445 lira, 2 bin 647 dolar, 250 euro, 196 gram altın, 4 çeyrek altın, 2 Ata altını, 2 yarım altın ve 1 bilezik ele geçirildi. Diğer 2 şüphelinin yakalanmasına yönelik ise çalışma sürüyor.

 Kıyafet dolabına saklandı

 Polisin operasyonu sırasında, şüphelilerden birinin hücre evindeki gardıroba saklandığı belirlenip, yakalandı. O anlar polisler tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. Bir diğer şüphelinin de baskın yapıldığı esnada balkondan atlayarak kaçmaya çalıştığı öğrenildi.

Öte yandan, gözaltına alınan şüpheliler arasında örgütün sözde 'Gaziemir imamı' olarak faaliyet yürüten Y.G, Artvin il ablası İ.H., Bornova eyalet ablası A.D, ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı mahrem imamı A.H.Ö'nün de bulunduğu belirtildi.


 

Güncellenme Tarihi : 1.12.2022 23:18

İLGİLİ HABERLER