Gündem
  • 30.1.2024 11:03

İzmir'in seyyar satıcıları Soyer için Belediye Binasında nöbette

İzmir'in seyyar satıcıları ve romanları aday gösterilmeyen Soyer'e destek için belediye binasının önünde eyleme başladı..
Soyer'e destek nöbeti sürüyor: “Gerekirse sabahlayacağız ama Tunç Başkan'ın hakkı verilecek” "Biz tek bir yere bağıracağız, Ankara'ya söylüyoruz; Tunç Başkan'ın hakkının verilmesini talep ediyoruz"

Seyyar satıcılardan destek eylemi: İzmir Tunç’tur, Tunç kalacak!

İzmir seyyar satıcıları, muhtarları ve STK'ların çağrısıyla İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer'in bir dönem daha aday olması talebiyle bir araya gelen İzmirlilerin Konak'taki İzmir Büyükşehir Belediyesi Egemenlik binası önünde başlattığı destek nöbeti soğuk havaya rağmen devam ediyor. Nöbette sık sık “Direne direne kazanacağız”, “Hak, hukuk, adalet”, “İzmir Tunç'tur, Tunç kalacak”, “Dik dur eğilme, İzmir seninle” sloganları atılıyor.

 

Nöbette konuşan Muhtarlar Derneği Başkanı Sedat Şahin, CHP Genel Merkezi'ne seslenerek şunları söyledi:

“Biz bugün, İzmir'de ne kadar güçlü olduğumuzu, ne kadar cefakar, fedakar olduğumuzu bir kere daha göstermiş oluyoruz. Tunç Başkan'ın muhtarlara, STK'lara ne kadar değer verdiğini gördük, şahit olduk. Bizim bu saatte burada bulunmamızın sebebi... Biz tek bir yere bağıracağız, Ankara'ya söylüyoruz; Tunç Başkan'ın hakkının verilmesini talep ediyoruz.

Bakın, muhtarlar normalde bağımsızdır, muhtarlar hiçbir siyasi partiye üye değildir ama muhtarlar ne için burada biliyor musunuz? Bir belediye başkanı var, İzmir'de destan yazıyor, o da Tunç Başkan. Biz hiçkimseden yılmadan, usanmadan, çekinmeden buradayız. Çünkü Tunç Başkan halkın adamı, halkın yanında, milletin yanında, muhtarların yanında. Gece 12 de olsa telefonu açan bir başkanımızdır. Evet, biz buradan gitmeyeceğiz, gerekirse sabahlayacağız ama Tunç Başkan'ın hakkı verilecek. Biz talep ediyoruz, rica ediyoruz. Bir gün hak hukuk herkese lazım olacak ama bu akşam inşallah hak, hukuk, adalet yerini bulacak. Tunç Başkan'ımızı havaalanında hep beraber karşılayacağız. İzmir Tunç'tur, Tunç kalacak.”

Güncellenme Tarihi : 30.1.2024 11:18

İLGİLİ HABERLER