Dünya
  • 16.9.2023 23:57

Kadın polislere kur yaptı! ‘Elektroşok verin, hoşuma gidiyor…’

Alkolü fazla kaçıran kadın polislere kur yaptı! ‘Elektroşok verin, hoşuma gidiyor…’

ABD'nin Ohio eyaletinde, polis çevirmesi sırasında alkolmetreye üfleyen kadının yasal alkol sınırı aştığının ortaya çıkmasından sonra memurlar onu tutuklamak için hamle yaptı. Elleri kelepçelenen kadın ise polis memuruyla flört etmeye çalışırken "Bana elektroşok verin hoşuma gidiyor" dedi.

Amerika Birleşik Devletleri'nin Ohio eyaletinde bir polis çevirmesi sırasında yaşanan ilginç anlar polis kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

 https://i.medyaradar.com/storage/files/images/2023/09/16/2-546546654-lwev.jpg

Söz konusu görüntülerde alkollü araç kullandığı tespit edilen 20 yaşındaki Grace Spoonamore isimli kadın, polislere kur yaparak "Bana elektroşok verin hoşuma gidiyor" ifadelerini kullandı.

İşte o anlar...

TUTUKLANDI

Görüntülerin devamında polislerin yüzüne tüküren genç kadın, aşırı hız yapma, alkollü araç kullanma, resmi işleri engelleme ve bir memura basit saldırı şüphesiyle tutuklandı.

 https://i.medyaradar.com/storage/files/images/2023/09/16/1-5641654165-VMAL.jpg

18 Eylül'de ön duruşmaya çıkacak Spoonamore'nin ceza davası ise 2 Ekim'de başlayacak.

Emekliye 100. yıl ikramiyesi geliyor! Masadaki rakam 5 bin lira

Emekliler maaşlarına yapılacak düzenlemeyi heyecanla beklerken, milyonlara Cumhuriyet'in 100. yılı nedeniyle 29 Ekim'de bir seferlik ikramiye verilmesi de gündemde.

Temmuz ayında aldıkları yüzde 25'lik zamdan memnun olmayan emeklilerin şikayeti artınca hükümet düğmeye bastı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın milyonların geçim sıkıntısını azaltmak için talimat vermesinin ardından çalışmalar başladı. Düzenlemenin önümüzdeki günlerde netlik kazanması beklenirken, emekliye bir seferlik ikramiye verilmesi gündemde. Kulislerde Cumhuriyet'in 100. yılı dolayısıyla emekliye bayram ikramiyelerinin dışında üçüncü ikramiye verileceği konuşuluyor. Masadaki rakam ise 5 bin lira.

HÜKÜMET EMEKLİLER İÇİN DÜĞMEYE BASTI
Hükümet temmuzda memnun edemediği emeklilerin gönlünü almak için çalışmalarını hızlandırdı. Ekim ayında Meclis'in açılmasıyla emekli zammı öncelikli ele alınacak konulardan biri olacak. Emekliye zammın yanında bir de ikramiye müjdesi geliyor.

5 BİN LİRADA UZLAŞI SAĞLANDI
Bu yıl Cumhuriyetin 100'üncü yılı dolayısıyla bayramlarda ödenen ikramiyelerden hariç, bir üçüncü ikramiye ödenmesi için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı uzmanlarının hazırlık yaptığı öğrenildi. Bir kereliğine ödenecek ikramiyenin miktarı üzerindeki çalışmalar devam ederken, ilk olarak masaya 5 bin lira rakamının geldiği ve bu rakam üzerinde uzlaşı sağlandığı bildirildi. Açıklamanın çalışma bittikten sonra ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesi kamuoyuna duyurulması bekleniyor.

"ENFLASYONA KARŞI KORUNMADA RAHATLIK SAĞLAYABİLİR"
İkramiye çalışmasıyla ilgili CNN Türk'e konuşan ekonomist Prof. Dr. Abdulkadir Develi, "Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağız. Bu gerçekten kendi başına oldukça önemli bir nokta. Bu süreç içerisinde enflasyon karşısında durum da ortada. Böyle bir ikramiye konuşuluyor. Bunu yerinde buluyorum. Toplamda 15 milyon emekli var. Bunun bütçeye getireceği yükü de bir taraftan konuşmak gerek. Tüm bunlara rağmen şu anda enflasyon karşısında geliri azalan kesim var. Bunların desteklenmesi lazım. İlave ikramiyeler enflasyona karşı korunmada rahatlık sağlayabilir." dedi.

Güncellenme Tarihi : 17.9.2023 00:03

İLGİLİ HABERLER