Gündem
  • 31.3.2012 00:17

Kadın teröristi kadınlar gömdü!..

SEHİ Ormanları’nda güvenlik güçleriyle girdikleri çatışmada ölü ele geçirilen 15 PKK’lı teröristten, Bedriye Aktı ve Özlem Aksat’ın cenazeleri Van’da toprağa verildi.

Bitlis’in Hizan ile Siirt’in Baykan ilçeleri arasındaki Sehi Ormanları’nda 6 gün önce güvenlik güçleriyle girdikleri çatışmada öldürülen ve Malatya Adli Tıp Kurumu’nda otopsi işlemleri tamamlanan 15 PKK’lıdan büyük bölümü yakınları tarafından teslim alındı.

KADINLAR TOPRAĞA VERDİ

Van’a getirilen teröristlerden Özlem Aksat’ın cenazesi Çaldıran İlçesi’ne götürülerek burada toprağa verildi. Terörist Bedriye Aktı’nın cenazesi ise Van kent merkezindeki Selimbey Mahallesi’nde bulunan mezarlıkta toprağa verildi. Katılanların çoğunluğunu kadınların oluşturduğu cenaze töreninde erkekler cenaze namazını kılarken, kadınlar da yanlarında bekledi.

Cenaze namazının ardından Bedriye Aktı’nın sözde PKK bayrağına sarılı tabutunu kadınlar yaklaşık 1 kilometre boyunca omuzlarında taşıdı. Terör örgütü PKK lehine atılan sloganlarla mezarlığa kadar gelen kadınlar, PKK’lı Aktı’nın cenazesini kendileri toprağa verdi. Kalabalığa konuşan Van Belediye Meclisi üyesi Yıldız Çetin, "Bizler onların sayesinde özgürleşmeyi öğrendik. Onlar Kürt kadınını dünyaya tanıttı. Onlar kimyasalla öldürüldü. Barışın yolu İmralı, Kandil ve Meclis’tir" dedi. Cenazeye katılanlar daha sonra öldürülen PKK’lı Aktı’nın evine giderek ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

YÜKSEKOVA’DA KEPENK EYLEMİ

Bu arada ölü ele geçen 15 terörist arasında bulunan Mayıser Orbay’ın cenazesi de Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’ne gönderildi. Terörist Orbay için düzenlenecek cenaze töreni nedeniyle ilçede esnaf kepenk kapattı. Cenaze nedeniyle ilçede gergin bekleyiş başladı.

Güncellenme Tarihi : 22.3.2016 19:12

İLGİLİ HABERLER