Gündem
  • 31.3.2022 22:17

Karamollaoğlu Erdoğan'a geçmişi bırak bugün ne yapıyorsun deyinde ortalık yıkıldı

Karamollaoğlu'ndan Erdoğan'ın Erbakan açıklamasına yanıt

Necmettin Erbakan'ın bugün yaşasaydı CHP'nin yanında olacağını söyleyen Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tepkisi üzerine yeni bir açıklama daha yaptı. Karamollaoğlu'nun Erdoğan'a yanıtı sosyal medyada eleştirildi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, merhum Başbakan Necmettin Erbakan'ın bugün hayatta olsaydı CHP'nin yanında yer alacağını söylemişti.

"TERECİYE TERE SATMASINLAR"

Karamollaoğlu'nun açıklamasına birçok siyasi tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bugün yaptığı açıklamada, Saadet Partisi Lideri'ni, "Tereciye tere satmasınlar. Böyle bir saçmalık olur mu?" sözleriyle eleştirdi. Kendisinin Erbakan'la uzun yıllar siyaset yaptığını hatırlatan Erdoğan, "Mesele Erbakan hocamı tanımaksa ben en az Temel Bey kadar tanırım. Ben Erbakan hocamın, İstanbul gibi bir şehirde Gençlik Kolları Başkanlığından tutun İl Başkanlığına varıncaya kadar teşkilatlarından geliyorum. Onun teşkilatında il başkanlığını yapmışım. Daha sonra yine hocamın döneminde Merkez Karar Yönetim Kurulu üyeliği yapmışım" ifadelerini kullandı.

KARAMOLLAOĞLU'NDAN ERDOĞAN'A YANIT

Erdoğan'ın sözlerine sosyal medyadan yanıt veren Karamollaoğlu, "Evet Sayın Erdoğan; "Siz bizim gençlik kollarımızda görev yaptınız, il başkanlığımızı yaptınız, bizde belediye başkanlığı yaptınız ve MKYK’da görev aldınız, doğru. Tamam, bunlar iyi güzel de; sonra ne yaptınız ve bugün ne yapıyorsunuz? Mesele budur işte" dedi.

"ERDOĞAN DÜNYAYI DİZAYN EDİYOR, SEN FİGÜRANSIN"

Karamollaoğlu'nun yanıtı da tepki çekti. Sosyal medyada bir kullanıcı, "Erdoğan dünyayı dizayn ediyor, sen 6'lı masada figüransın. Mesele budur" ifadeleri kullanırken, bir başka kullanıcı ise, Karamollaoğlu'nun Erbakan'la ilgili sözlerinin Milli Gazete'de yer almadığını hatırlatarak, "Kimden ne saklıyorsunuz?" sorusunu sordu.

Bir kullanıcı da "Kendini geliştirdi Cumhurbaşkanı oldu. Pek siz bugün ne yapıyorsunuz?" mesajını paylaştı.

Mesele ne biliyormusun temel amca REİS ülkeyi şampiyonlar ligine taşıdı dünyaya nizam getirdi ha sen bunları göremiyor olabilirsin kemal ve avaneleri de görmüyor zaten Üç beş gün önce kaçta ne ülke başkan ve başbakanları el öpmeye geldiğini söylersem yalan olmaz

Erbakan ve partisinin HAYALLERİNİ Recep Tayyip Erdoğan GERÇEKLEŞTİRDİ kime ne anlatıyorsun ihtiyar?

Kendini geliştirdi Cumhurbaşkanı oldu. Peki siz bugün ne yapıyorsunuz ?

Resim

sonra mi .... basbakan oldu ... cumhurbaskani oldu ... ümmetin sesi oldu ... ya sen ? sirf hasetinden gittin onun bunun kuklasi oldun

Hiç bir şey yapmasına gerek yok Sayın Başkanımız

Ayasofya camisini açması yeter bu Millet Elhamdülillah Erbakan hocam yaşasaydı saadet partisinin kapısınından içeri giremezdin... Asıl sen napıyosun kimin kayığına bindin!!

Önce Recep Tayyip Erdoğan'ın aldığı oya sonra kendi aldığın oya bak sorunun cevabını bulacaksın....

Resim

Ya varya yazık günah O güzel hocamizin yanında kalmışsınız Ya hiç bir kelam mı öğrenemediniz Yıllarca hocamıza zulüm yaptılar Iktidarı elinden aldılar Chp din düşmanıdır Chp halk düşmanıdır Chp millilik düşmanıdır Şu an da takıyye yapıyorlar Size ne söylesek az

Sonra ne mi yaptı : başörtüsü yasağını kaldırdı,katsayı uygulamasını kaldırdı,başörtülü çalışma hakkını iade etti,Ayasofya’yı ibadete açtı,irticai faaliyetler safsatasına son verdi,… bir Müslüman olarak ona müteşekkirim sizde hakkım varsa Rabbim sorsun.

 

 

Güncellenme Tarihi : 31.3.2022 22:35

İLGİLİ HABERLER