Asayiş
  • 31.3.2013 17:20

Kardeşini kurtarmak isterken suda kayboldu

Olay, öğle saatlerinde merkeze bağlı Külünçe Köyü Atıltepe Mezrası'nda meydana geldi. İddiaya göre, DSİ'ye ait sulama kanalı kenarında oyun oynayan Furkan Özen dengesini kaybederek kanala düştü. Olayı gören 13 yaşındaki Serkan Özen, çırpınan kardeşine yardım etmek için peşinden suya atladı.

KÖYLÜLER SEFERBER OLDU

Furkan ile kardeşini kurtarmak isteyen Serkan Özen akıntıya kapılarak suda sürüklenmeye başladı. İmdat çığlıklarını duyan köylüler, suda sürüklenen Özen kardeşlerin yardımına koştu. 2 kardeşi kurtarmak isteyen bazı köylüler suya atlarken, durum jandarma ve sağlık ekiplerine bildirildi. Köylülerin çabası ile  kardeşlerden Furkan kurtarıldı ve olay yerine gelen ambulansla tedavi için Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü.

SERKAN SUDA KAYBOLDU

DSİ'ye ait sulama kanalına düşen kardeşini kurtarmak için peşinden kanala atlayan Serkan Özen ise suda kayboldu. Köylülerin ve güvenlik güçlerinin çabasına rağmen akıntıya kapılarak sürüklenen Serkan Özen'e ulaşılamadı. Özen kardeşlerin yakınları ise kanal kenarında gözyaşı dökerek ağıt yaktı. Kanalda kaybolan Serkan Özen'in bulunması için arama çalışmalarına devam ediliyor.

Güncellenme Tarihi : 19.3.2016 16:42

İLGİLİ HABERLER