Asayiş
  • 29.4.2024 14:37

Karısını öldürüp çatıya çıktı, aynı silahla intihar etti

Manisa’da psikolojik sorunları olan Hamza Demirkıran (24) 2 çocuğu odalarında uyuduğu sırada eşi Buse Demirkıran’ı (23) av tüfeğiyle vurarak öldürdükten sonra oturdukları 2 katlı binanın çatısına çıkıp aynı silahla intihar etti.

Olay, saat 01.30 sıralarında Alaşehir Yeni Mahalle Mahallesi'ndeki iki katlı binada meydana geldi. Geçimini hurda toplayarak sağlayan ve bir süredir psikolojik sorunları nedeniyle tedavi gördüğü öğrenilen Hamza Demirkıran, iddiaya göre yatak odasında eşi Buse Demirkıran'a av tüfeğiyle ateş etti. Ardından oturduğu binanın çatı katına çıkan Hamza Demirkıran, bu kez aynı silahla kendisini başından vurdu.

ÇOCUKLAR GÜRÜLTÜ ÜZERİNE UYANDI

Silah sesleri mahallede endişe yaratırken, vatandaşların ihbarı ile adrese polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Eve giren polis ekipleri 1,5 ve 4 yaşında iki erkek çocuğu bulunan anne Demirkarın'ı yatak odasında, eşini ise çatı katında kanlar içerisinde yatarken buldu. Sağlık görevlilerinin yaptığı kontrolde anne ve babanın hayatını kaybettiği belirlendi. Gürültü üzerine uyanan çocuklar ise olayından ardından eve gelen yakınlarına tarafından evden uzaklaştırıldı. İncelemenin ardından çiftin cenazesi Alaşehir Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

 

HAMZA'NIN PSİKOLOJİK SORUNLARI VARDI

Olayı haber alınca eve gelen Hamza Demirkıran'ın amcasının oğlu Nurullah Demirkıran, kuzeninin psikolojik tedavi gördüğünü belirterek, "Hamza'nın psikolojik sorunları vardı, psikolojisi bozuktu, tedavi görüyordu. Eline tüfeği alıp, yatak odasına gidiyor hanımını öldürüyor. Daha sonra yukarıya çıkarak, kendisini öldürüyor" dedi. Polis olayla ilgili soruşturmayı sürdürüyor.

Güncellenme Tarihi : 29.4.2024 14:42

İLGİLİ HABERLER