Asayiş
  • 31.5.2018 01:45

Karısını sokak ortasında döven adama meydan dayağı

Kağıthane'de tartıştığı karısını sokak ortasında döven adama çevredeki vatandaşlar meydan dayağı attı. Vatandaşların adamı feci şekilde dövdüğü anlar saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı.

Olay, Kağıthane Merkez Mahallesi'nde saat 11.30 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, boşanma aşamasında olan Mehmet T. ile eşi Nevin T. İstanbul Adalet Sarayı'ndaki duruşmadan dönerken cadde ortasında tartışmaya başladı. Tartışma sırasında Mehmet T. elindeki kağıt ruloyla eşine vurmaya başladı. Eşini yere düşüren ve darp etmeye devam eden Mehmet T.'ye çevredeki vatandaşlar müdahale etti. Çok kısa sürede caddeye toplanan çok sayıda vatandaş karısına şiddet uygulayan Mehmet T.'ye meydan dayağı attı. Mehmet T.'nin kaçmasını engelleyen vatandaşlar olay yerine polis çağırdı. Mehmet T. polis ekiplerince gözaltına alındı. Aldığı darbeler sonucunda dudağı patlayan Nevin T. ve eşi Mehmet T. ifadesi alınmak üzere Saadabat Polis Merkezi'ne götürüldü.

Karısını döven adama koşarak kafa attı

Mehmet T.'nin karısını sokak ortasında dövdüğü anlar ve vatandaşların duruma müdahale ederek Mehmet T.'ye attığı meydan dayağı güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, Mehmet T. sokak ortasında yürüdükleri sırada karısına elindeki kağıt ruloyla vurmaya başlıyor. Daha sonra Mehmet T.'nin yere düşen karısına şiddet uygulamaya devam ettiği görülüyor. Kısa sürede çevredeki çok sayıda vatandaş caddeye geliyor. Koşarak caddeye gelen bir vatandaş eşini döven Mehmet T.'ye kafa atıyor. Daha sonra çok sayıda vatandaşın Mehmet T.'ye meydan dayağı attığı görülüyor.

Çevredeki esnaflardan Selahattin Derebaşı yaşananları şöyle anlattı: "Sabahlayın adam eşine bağırıyordu. Adam gazeteyle eşine vurmaya başladı. Arkadan gelen vatandaşlara adama saldırdı, tekme tokat giriştiler. Daha polis adamı geldi aldı. adam zaten bayılmıştı."

Olaya tanıklık eden vatandaş Mustafa Kaya, "Kadın imdat kurtarın falan diye bağırdı. Sonra adam vatandaşların saldırısına uğradı. Adam baygındı, sonra ayıldı. Kadın da koşarak karakola gitti. O arkadaş gerçekten ayıp etti burada. Onu linç edeceklerdi" diye konuştu.

SAVCILIĞA GETİRİLDİ

Karısının şikayetçi olduğu öğrenilen Mehmet T’nin ilk ifadesinde, “Eşime vurmadım. Konuşurken eşim bir anda kendi kendine vurmaya başladı. Bir anda arkamdan uçarak birileri tekme atmaya başladı” dediği öğrenilirken, şahsın adliye koridorunda yüzüne buz tuttuğu görüldü.

Polis merkezinde ifadesi alınan Mehmet T., daha sonra Çağlayan’daki İstanbul Adliyesine sevk edildi. Burada savcılıkça sorgulanacak olan Mehmet T.’nin emniyetteki ilk ifadesinde, “Bugün anlaşmalı boşanma için eşimle birlikte adliyeye gitmiştik. Burada dilekçeye imza atacaktık. Sonrasında eşim beni Kağıthane'ye götürdü. Konuşurken eşim biranda kendi kendine vurmaya başladı. Eşime vurmadım ben. Sırtım dönüktü. Biranda arkamdan uçarak birileri tekme atmaya başladı. Çok kalabalıktılar. Polisler gelip beni ellerinden aldı. Vurmamama rağmen eşimin şikayeti üzerine buraya getirildim. Eşimin bana oyun kurduğunu düşünüyorum” dediği öğrenildi.

Meydan dayağı yiyen şahıs adliye koridorunda şişen yüzüne buz tuttu

Öte yandan adliyede savcılık koridorunda bekleyen Mehmet T.’nin uğradığı meydan dayağı sonrasında yüzü ve gözünün şiştiği görüldü. Elinde buz olan Mehmet T.nin savcılık sorgusu öncesinde sık sık yüzüne buz koyduğu gözlendi.

SERBEST BIRAKILDI

Mehmet T., çıkarıldığı savcılıkça serbest bırakıldı. ‘Yaralama’ ve ‘Tehdit’ suçlarından savcılığa getirilen Mehmet T.’nin ‘Elimdeki rulo halindeki kağıtlarla vurdum’ dediği öğrenildi.

Adliyeden ayrılan çift yolda gittiği sırada bir anda tartışmaya başladı. Tartışma sonrasında Mehmet T. eşi Nevin T’ye vurması üzerine sokaktaki vatandaşlardan meydan dayağı yemiş ve gözaltına alınmıştı. Polis merkezinde ifadesi alınan Mehmet T., ‘yaralama’ ve ‘tehdit’ suçlarından Çağlayan’daki İstanbul Adliyesine sevk edildi. Burada sorgulanan Mehmet T. Savcılık tarafından serbest bırakıldı.

“Elimdeki kağıtlarla vurdum”

İstanbul Adliyesinde Savcılıkça sorgulanan Mehmet T., “Boşanma dilekçesi vermek için adliyeye gelmiştik, evrak eksikliğinden dolayı dilekçeyi veremedik. Yolda giderken beni tahrik etti, bende elimdeki kağıtlarla vurdum” dediği öğrenildi.

Güncellenme Tarihi : 30.5.2018 23:07

İLGİLİ HABERLER