Gündem
  • 6.12.2023 23:16

Kassam Tugayları destan yazıyor.. Çok sayıda İsrail askeri öldürüldü, zırhlılar imha edildi

El Kassam Tugayları, şiddetli Han Yunus savaşında İsrail askerlerini pusuya düşürdü

İsrailli bir kaynak, El Kassam Tugayları'nın Han Yunus'ta İsrail askerlerini pusuya düşürerek devam eden kara operasyonlarındaki en şiddetli çatışmaya işaret ettiğini doğruladı.

Önemli bir gelişme olarak El Kassam Tugayları doğu Han Yunus ekseninde İsrail askerlerinin bulunduğu bir evi başarıyla bubi tuzağı kurarak yıktı. 

Yapının çökmesi şiddetli çatışmalara yol açtı ve İsrail Genelkurmay Başkanı'nın güneydeki Hamas kalelerine karşı kara manevrasının üçüncü aşamasının başlatıldığını ilan etmesine yol açtı. 

İsrail ordusunun Güney Komutanlığı, devam eden çatışmaların kara operasyonunun başlamasından bu yana yaşanan en şiddetli çatışmaları temsil ettiğini belirtiyor.

EL KASAM TUGAYLARI:

Savaşçılarımız, Gazze Şeridi'nin güneyindeki Han Yunus şehrinin doğusundaki eksende, çok sayıda işgal askerinin bulunduğu evi varil bombasıyla bubi tuzağıyla havaya uçurmayı başardı.

El Kassam ayrıca aynı eksende Al-Yassin 105 mermilerine sahip iki İsrail tankını ve Han Yunus şehrinin kuzeyindeki eksende üçüncü bir tankı hedef aldığını duyurdu.

 

EL KUDÜS TUGAYLARI: Üyelerimiz Han Yunus'un doğusundaki Zalal Camisi civarında İsrail özel kuvvetini anti-personel füzeyle hedef aldı.

El Kassam Tugayları: Gazze sınırındaki Kissufim bölgesini kısa menzilli füze sistemiyle bombaladık.

Kudüs Tugayları: Bir işgal toplantısını havan toplarıyla bombaladık.

KUDÜS TUGAYLARI: Beni Süheyle'deki kültür merkezi etrafındaki düşman kalabalıklarını bombaladık.

El Kassam Tugayları: Han Yunus'taki düşman kuvvetlerini havan toplarıyla bombaladık.

El Kassam Tugayları: "Sufa askeri destek bölgesindeki düşman kalabalıklarını bombaladık ve Nir İshak'ı roket salvolarıyla işgal ettik."

El Kassam Tugayları: Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Beyt Lahia projesine hücum ekseninde bulunan 12 Siyonist düşman aracını hedef aldık.

El Kassam Tugayları: “Savaşçılarımız Han Yunus şehrinin doğu ekseninde dört Siyonist askeri hedef alarak ağır yaraladılar.”

El Kassam Tugayları: Han Yunus'a giren düşman kuvvetleri kalabalığına saldırıyoruz.

İşgal, Gazze'de direnişçiler tarafından iki yeni subayın öldürüldüğünü duyurdu, ölü sayısı bir günde 7'ye yükseldi.

İsrail işgal ordusu , 5 Aralık 2023 Salı akşamı, Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki çatışmalarda iki subayın öldürüldüğünü ve bir günde açıklanan ölü sayısının 7'ye çıktığını duyurdu. Ordudan yapılan açıklamada, Binbaşı ( yedek) Matan Damari (31 yaşında), Dimona'dan (güney), 215. İtfaiye Bölüğünün müfreze lideri ve Tabur 7008'de savaşçı olan Beit Nehemiah'dan (ortada) Çavuş Eli Eliyahu Cohen (23 yaşında) öldürüldü Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki çatışmalarda.

Böylece Salı günü orduda ölenlerin sayısı 7'ye yükselirken, savaşın başladığı 7 Ekim 2023'ten bu yana öldürülenlerin toplam sayısı da Hamas hareketinin o gün yerleşim yerlerine ve yerleşimlere yönelik başlattığı saldırıda 282 olmak üzere 408'e yükseldi. 
bu Rakam İsrail'in verdiği desmi rakam.
Kassay tugayları ise öldürülen İsrail askeri sayısının 2 bini aştığını söyledi.

İsrail işgal ordusu, Gazze Şeridi'ndeki kara operasyonunun başladığı 27 Ekim'den bu yana toplam ölü sayısını yayınlamıyor ancak İbrani gazetesi Yedioth Ahronoth, 83 asker ve subaya ulaştığını bildirdi.

Bu arada İsrail ordusu, çatışmaların tırmandığı bir dönemde güçlerinin şu anda Gazze Şeridi'nin güneyindeki "Han Yunus şehrinin kalbinde" bulunduğunu söyledi. 

IDF'nin Güney Komutanı Tümgeneral Yaron Finkelman, Salı gününü şöyle tanımladı: "Öldürülen teröristlerin sayısı, çatışmaların sayısı ve İsrail'den gelen ateş gücü kullanımı açısından, kara operasyonunun başlangıcından bu yana en yoğun gün." diye açıkladı.

Finkelman şunları ekledi: "IDF piyade askerlerinin yerdeki hareketini desteklemek amacıyla tünellere, operasyonel açıklıklara ve tanksavar füze fırlatma sahalarına yapılan baskınlarda yüzlerce mühimmat kullanıldı." İsrail ordusu ayrıca kuzeydeki Jabalia ve Shujaiya bölgelerinde şiddetli çatışmaların yaşandığını bildirdi.

İşgal ordusunun açıklamasına göre, toplam ölenlerin sayısı arasında "41 kadın asker" yer alırken, Gazze Şeridi'nde üyelerinin öldürüldüğü yerleri günlük olarak güncellediği istatistiklerde yayınlamakla yetiniyor. onlara ait isimler, silahlar ve tabur.

Buna karşılık, İbranice haber sitesi "Ynet" Salı günü, "7 Ekim'de Gazze Şeridi çevresindeki İsrail yerleşimleri ve askeri üslerine düzenlenen Hamas saldırısında 282 askerin öldürüldüğünü", kara savaşlarında ise "79 İsrailli subay ve askerin öldürüldüğünü" bildirdi. , içeride... Gazze Şeridi'nde operasyon aynı ayın 27'sinde başladı. 

İsrail bombardımanının Gazze Şeridi'ne etkileri - Reuters

İbranice internet sitesi, İsrail'in Lübnan menşeli sınır bölgelerini hedef alan saldırılara atıfta bulunarak, "Kuzey İsrail'de 9 subay ve askerin öldürüldüğünü" açıklarken, aynı zamanda "İçerideki Filistinlilerin gerçekleştirdiği saldırılarda 3 askerin de öldürüldüğüne" dikkat çekti. Batı Bankası."

İsrail ordusu her gün Batı Şeria ve Kudüs'teki köy ve kasabalara baskın kampanyaları yürütüyor, buna Filistinlilerle çatışmalar ve tutuklamalar da eşlik ediyor.

Ynet'in açıkladığı istatistiklere göre, ölen subay ve askerlerin 73'ü İsrail'de "Elit" Tugay olarak bilinen İsrail  ordusundaki Golani Piyade Tugayı'ndandı.

Güncellenme Tarihi : 8.12.2023 12:55

İLGİLİ HABERLER