Gündem
  • 3.12.2023 22:45

Kassam'ın el yapımı Yasin 105 füzeleri İsrail'in teknoloji harikası NAMER zırhlılarını nasıl deliyor?

NAMER zırhlıları Büyük bir maliyetle Gazze için özel olarak tasarlandı… “Yassin 105” bombardıman uçakları tarafından ezilen İsrail “Namer” zırhlı araçlarının hikayesi

Pin by LeventOzgul1970 on Tanks & AFV | Army vehicles, Armored truck, Army  tanks

Savaş alanında (işgal ordusu) asker taşımaya yönelik İsrail NAMER zırhlı aracının en son versiyonu

1 Kasım 2023 Çarşamba günü İsrail işgal ordusu, Gazze Şeridi'nin kuzeyinde Golani Tugayı'ndan 9 askerin öldürüldüğünü duyurdu . Bu askerler, NAMER zırhlı araçlarının , işgal ordusunun Kassam Tugayları'nın bu savaşta hizmete soktuğu yerel üretim Yassin 105 olduğuna inandığı bir tanksavar füzesi tarafından  vurulması sonucu öldürüldü .

Namer IFV: World's Most Armored Infantry Carrier

Bu, bu zırhlı aracın İsrail'in onlarca yıldır beklediği gelişmiş muharebe personeli taşıyıcısı olması gerektiği gerçeğine rağmen gerçekleşiyor. İsrail Walla web sitesinin raporuna göre, bu saldırılar İsrail ordusunda neyin yanlış gittiğine ve İsrail hükümetinin zor durumda bıraktı.
El yapımı füzelerin zırhı delip içeride patlamasının sırrı hala çözülemedi..

"Merkava 4" tanklarının şasesi üzerine inşa edildi. Gazze'de acı darbeler alan NMR zırhlı aracı nedir ?

Bu zırhlı aracın geçmişini ve İsrail işgal ordusunun buraya yaptığı yatırımın boyutlarını anlamak için , işgal turlarının tarihindeki en zor günlerden biri olarak nitelendirilen 12 Mayıs 2004'e dönmek gerekiyor. Gazze Şeridi'ndeki direnişle savaşıyoruz. 

O gün işgal askerleri, önceki gün M113 zırhlı personel taşıyıcısının patlaması sonucu öldürülen 6 Givati ​​savaşçısının kalıntılarını ararken, Hamas savaşçıları başka bir QM zırhlı personel taşıyıcısını vurmayı başardı. İşgal ordusundaki Gazze Tümeni'nin tünel birimine yapılan saldırıda mürettebatın beş üyesi de öldürüldü.

Namer IFV: World's Most Armored Infantry Carrier


Namer zırhlı aracı Gazze'ye özel olarak 3 milyon dolar maliyetle tasarlandı ama artık işgalcilerin sırtına yük oldu.

Namer, 2014 yılındaki zırhlı hedefleme felaketine neden olan kusurları ortadan kaldıran bir tasarımla inşa edilmiş ve İsrail Merkava tanklarıyla aynı zırha sahip olduğundan, tanksavar füzeleri ve RPG tipi füzelerin delinmesine karşı dayanıklı olması gerekiyor. Bunları önleyecek aktif bir savunma sistemine sahip olan füzeler, 900 beygir gücünde motor, Killer makineli tüfek, mekanik havan ve 60 mm mekanik havan fırlatıcı ile donatılmıştı. Golani Tugayı bunu kullanan ilk askeri tümendi.


"Yassin 105" anti-zırh füzeleri " Namer" zırhlı aracını nasıl ezmeyi başardı ?

Şu ana kadar Yassin 105 tanksavar füzesinin Namer zırhlı taşıyıcılarını hedef aldığı ve zırhlarını deldiği biliniyor. Bu, İsrail'in 2014 savaşı sırasında bu tankerin bir tanksavar füzesine ve RPG mermilerine karşı koyabildiğini ve hatta direnişin havaya uçurmasının ardından bir binanın üzerine yıkılmasına neden olabileceğini iddia etmesine rağmen gerçekleşti. İşgal ordusunun açıklamasına göre tüm bu olaylarda zırhlı araç askerlerin canını koruyabildi ve herhangi bir can kaybı yaşanmadı.

Namer Israel IFV [Add-On | LOD] - GTA5-Mods.com
Güncellenme Tarihi : 3.12.2023 22:03

İLGİLİ HABERLER