Asayiş
  • 1.3.2024 13:46

Kayınpederden yasak aşk cinayeti

Bartın'da Recep Karakuş, oğlu işteyken esnaf Aykut Yaldız'ın gelini M.K.'nin evine girdiğini fark etti. Çıkan tartışmada, Yaldız'ı göğsünden bıçaklayarak katletti. Karakuş'un savunması şoke etti: Nasıl sapladığımı hatırlamıyorum!

Kan donduran olay geçen yıl 24 Mayıs'ta Bartın'ın merkeze bağlı Kozcağız beldesi Mustafa Kemal Paşa Caddesi'nde 3 katlı bir binada meydana geldi. Esnaf Aykut Yaldız, eşi işte olduğu sırada M.K.'nin (31) evine gitti. M.K.'nin alt katta oturan kayınpederi Recep Karakuş da gelen sesler üzerine yukarı çıktı. Burada Karakuş ile Yaldız arasında arbede yaşandı.

Karakuş, Yaldız'ı göğsünden 3 kez bıçakladı. Sağlık ekiplerince Bartın Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Yaldız, hayatını kaybetti. Gözaltına alınan Recep Karakuş ve gelini M.K çıkarıldıkları Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanarak, cezaevine gönderildi. Olayın ardından 1 ay cezaevinde kalan M.K., avukatının itirazı sonrası salıverildi. Geçen kasım ayında da hakkında takipsizlik kararı verildi.

İLK KEZ HAKİM KARŞISINA ÇIKTI

'Haksız tahrik altında kasten öldürme' suçundan 18 yıla kadar hapis istemiyle hakkında dava açılan Recep Karakuş, Bartın Ağır Ceza Mahkemesi'nde ilk kez hakim karşısına çıktı. Duruşmaya tutuklu sanık Recep Karakuş'un yanı sıra tanık gelin M.K., avukatlar ve öldürülen esnaf Aykut Yaldız'ın babası Hamit Yaldız katıldı.

 

Kayınpederden yasak aşk cinayeti: Gelininin evinde görünce dehşet saçtı!

"BİRAZ BOĞUŞTUK…"

Mahkeme başkanının "Olay nasıl oldu?" sorusuna sanık Recep Karakuş, "Gece üst kattan sesler geldiğini duydum. Bıçağı yanıma alarak üst kata çıktım. O sırada karanlıktı, şahsı görmedim. Biraz boğuştuk. Sonra bıçağı sapladığımı bile hatırlamıyorum. Şok halindeydim. Kendimi korumak için yaptım, pişmanım" dedi. Karakuş'un avukatı ise müvekkilinin meşru müdafaa kapsamında olayın gerçekleştiğini söyleyerek, beraatını talep etti.

'OĞLUMA TUZAK KURULDU'

Olayda hayatını kaybeden Aykut Yaldız'ın babası Hamit Yaldız ise "Oğluma tuzak kuruldu. Bilerek eve çağrıldı, bu şekilde öldürüldü, benim oğlum kötü bir şey yapacak bir insan değildir" dedi.

Güncellenme Tarihi : 1.3.2024 13:49

İLGİLİ HABERLER