Asayiş
  • 31.10.2013 13:24

Kayıp kızlar cinayetinde ŞOK intihar!..

TEKİRDAĞ’da üniversite sınavına girmek için evden ayrıldıktan sonra 5 yıldır haber alınamayan iki genç kızın öldürüldüğünü kısa süre önce ortaya çıkartan ekipte görevli polis memuru 38 yaşındaki Serkan Özdil, göreve giderken arkadaşlarının gözü önünde ekip otomobilinde intihar etti.

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi'nde görevli 12 yıllık polis memuru, evli ve 1 çocuk babası Serkan Özdil dün öğleden sonra ekip arkadaşları ile birlikte Malkara yolu üzerindeki meydana gelen bir hırsızlık olayını araştırmak üzere görevlendirildi. Ekip otomobili ile göreve giden Özdil yolda beylik tabancasını çıkarıp arkadaşlarının gözü önünde sağ şakağına bir el ateş etti.

Ekip otosundaki arkadaşları hemen dönerek kendini vuran arkadaşlarını Tekirdağ Devlet Hastanesi’ne götürdü. Hastanede yapılan ilk müdahale ardından hayati tehlikesi nedeniyle yoğun bakım servine alınan yaralı polis memuru yaşam destek ünitesine bağlandı. Çok sayğıda meslektaşları kan vermek için hastaneye akın etti. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen gece geç saatlerde öldü.

Tekirdağlı iki genç kızın 6 yıl sonra cinayete kurban gitmesini ortaya çıkaran polis memuru Serkan Özdil’in bir süreden beri hasta olan ve tedavi gören annesine çok üzüldüğü ve bu nedenle intihar etmiş olabileceği öne sürüldü.

ARAMAYA ARA VERİLDİ

Tekirdağ’da iki genç kıza ait kemiklerin bulunduğu Beyazköy yakınlarındaki kayıp genç kız Meral Yapıcı’nın dedesine ait bağ evinde günlerden bu yana sürdürülen arama ve kanıt toplama çalışmalarına Özdil'in intiharı nedeniyle ara verildi. Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Masası ekiplerinin elde edilen kanıtların ışığında şüphelilerin önemli ölçüde tespit edildiği belirtildi.

Polis, şüphelilerin iyice köşeye sıkıştığını gözaltına alındıktan sonra deliller ile karşılarına çıkıp itiraf etmelerinden başka bir yol bırakmamak için son detaylar üzerinde çalıştığı bildirildi. Meral Yapıcı’nın dedesine ait bağ evinin duvarlarında bulunan kan izleri ve iskelede bulunan kemikler cinayetin en önemli delillerini oluşturuyor.

Güncellenme Tarihi : 19.3.2016 10:47

İLGİLİ HABERLER