Asayiş
  • 7.1.2014 01:48

Kayıp turist, 4 gün sonra bulundu

10 gün önce tatilini geçirmek amacıyla eşi K.B ile birlikte Manavgat'a gelen ve Kumköy Turizm Bölgesindeki bir otele yerleşen G.B (72), 1 Ocak tarihinde eşine dışarıda gezmek istediğini belirterek otelden çıktıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamadı.
Eşinin otele dönmemesi üzerine Jandarmaya haber veren K.B eşinin bulunmasını istedi. Jandarma ekipleri tarafından Alman turistin bulunması için geniş çaplı araştırma başlatıldı. Manavgat ilçe merkezinde görevli polis ve jandarma karakollarına, belediye zabıtalarına, diğer otellere kayıp şahıs hakkında bilgi verilirken, Manavgat ta bulunan bütün özel ve devlet hastaneleri arandı , faaliyet gösteren minibüs ve taksi duraklarına kayıp şahıs hakkında bilgi verildi.
Kayıp şahsın eşi, kocasının bunamaya bağlı unutkanlığı bulunduğunu, bazen oda numarasını bile unuttuğunu belirtirken Antalya Havalimanından çıkış yapma ihtimali üzerine Havalimanına ve Türkiye’nin diğer illerinde arama çalışması başlatıldı.
Yapılan çalışmalar neticesinde görevli devriyeler kaybolan G.B isimli şahsı Side Selimiye Mahallesinde faaliyet gösteren bir otelde uyur vaziyette bulunarak eşine teslim edildi. Eşinin bulunmasına çok sevinen K.B Jandarma ekiplerine teşekkür etti.

İLGİLİ HABERLER