Gündem
  • 27.5.2023 14:43

Kılıçdaroğlu çıldırdı.. Kandil'dekilerin bana destek açıklamasını MİT yaptırıyor

Kılıçdaroğlu'nun demediği bir bu kalmıştı: PKK'lı teröristleri destek için MİT yönlendirmiş!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Salih Müslim'in devlet tarafından konuşturulduğunu iddia etti. 

14 Mayıs'a kadar HDP'yle açık iş birliği yapan Kılıçdaroğlu, ilk turda aldığı mağlubiyetin ardından milliyetçi kimliğe bürünmüştü. Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın desteğini almak için HDP'nin adını anmaktan imtina eden Kılıçdaroğlu, seçimler yaklaşırken PKK'lı teröristlerden kendisine gelen desteği reddetmeye çalıştı. 

Ancak Kılıçdaroğlu, daha önce PKK'dan gelen desteklere karşı sesini çıkarmıyordu. 

Seçimlerden önce PKK'nın elebaşı olan birçok terörist, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı devirmek için tarihi bir fırsat ele geçirdiklerini, bu yüzden Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceklerini söylemişti. 

HDP Eş Başkanı Pervin Buldan da terör suçlarından tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala başta olmak üzere birçok ismin tahliye edilmesi için Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceklerini belirtmişti. 

HDP'lı Sırrı Sakık da CHP'yle yaptıkları anlaşmalarla ilgili, "Kapalı kapılar ardında söylenenlerin kamuoyunda deklare edilmesi gerekir" demişti.

HDP, Kılıçdaroğlu'yla anlaştıktan sonra 11 maddelik talep metni yayınlamıştı. HDP'nin, özerklik getirilmesi ve kayyumların kaldırılmasına dönük taleplerinin olduğu biliniyor.

 

 

Güncellenme Tarihi : 27.5.2023 14:54

İLGİLİ HABERLER