Gündem
  • 26.4.2022 19:27

Kılıçdaroğlu çok öfkeliyim deyip 12 dakikada kürsüden indi

Kılıçdaroğlu kürsüden 12 dakikada indi! "Çok öfkeliyim, hadi eyvallah"

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Gezi Davası'nda çıkan kararlara tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, bu haftaki konuşmasını 12 dakikada bitirerek, "Yazdığım konuşmayı bir kenara bırakıyorum, çok öfkeliyim" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gezi Davası'nda çıkan kararlara tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, "Yazdığım konuşmayı bir kenara bırakıyorum, çok öfkeliyim" dedi.

"Hiç kimse umutsuzluğa kapılmasın. Güzel ülkemizde barışı esenliği hep birlikte sağlayacağız" diyen Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının satırbaşları şöyle:

GÜZEL AÇIKLAMALARIMIZ VAR

6 siyasi partinin genel başkanları olarak uzun bir çalışma yaptık. Sonucunda bir açıklama da yaptık orada güzel açıklamalarımız var. Siyasi ahlak yasasını çıkaracağımız bir çalışmamız var. Ekonomik ve sosyal konseye işlerlik kazanacağız. Merkez Bankası'nın bağımsızlığı teminat altına alınacak. Ayrıca cumhurbaşkanlarını seçeceğimiz kişinin niteliklerini de kamuoyuyla paylaşmış olduk.

KURGULANMIŞ MAHKEMELERDEN ADALET ÇIKMAZ

Dün Gezi kararı açıklandı. Kurgulanmış mahkemelerden adalet çıkmaz. Bu tür mahkemelerde ilk kez karşılaşmıyoruz. Bu ülkenin genelkurmay başkanının bile terörist olarak kurgulanmış mahkemelerden hapse atıldığını da gördük. Gezi nedir? Bizim demokrasi tarihimizde özgürlüğü haykıran gençlerin sesidir. Baskıya isyandır Gezi. Kendi ülkemizde özgürce yaşamak istiyoruz diyor gençler. Bu kurgulanmış mahkemede Osman Kavala beraat ettiği bir davadan müebbet hapse mahkum oldu. Dünyada böyle bir garabet yok. Ama bizim ülkemizde olur! Çünkü yargı bağımsız değil. Bizim Vera'ya bir sözümüz var, biz Vera'yı tekrar babasıyla kucaklaştıracağız. Bu iktidar beşli çetelerin iktidarıdır. Hiç kimse unutmasın halkın değil, milletin değil, beşli çetelerin iktidarıdır. Ben devletin nasıl soyulduğunu şöyle ifade edeyim; bugün farklı bir konuşma ile karşınızda olacağım.

ÇETELERE SESLENİYORUM

Yol arkadaşlarım... Bütün yol arkadaşlarımıza sesleniyorum, size de bir çift lafım var. Bu engerekler ve çiyanlarla çatışma ne kadar sert olursa zafer de o kadar yakın ve görkemli olacaktır. Ne pahasına olursa olsun yürüyeceğiz. Bu millete çetelere boyun eğdirmeyeceğiz. Ben o yoksulluğa mahkum edilen çocuklar için mücadele edeceğim. Ya bana katılın ya da şimdi, şu anda yolumdan çekilin. Açık ve net söylüyorum.

KONUŞMASINI KISA TUTTU
Kılıçdaroğlu her hafta yaptığı ve yaklaşık 1 saat süren grup toplantısını 12 dakikada tamamlayarak, "Hadi eyvallah arkadaşlar" dedi.

İLGİLİ HABERLER