Gündem
  • 29.6.2023 19:35

Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu'nun 'koltuk' kavgası büyüyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim yenilgisi sonrası 'topyekün değişim' diyerek koltuğuna göz koyan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu hedef aldı. "CHP, hiç kimseye altın tabak içinde Genel Başkanlığı sunmaz." diyen Kılıçdaroğlu, "Bu davranış CHP’nin geleneğinde yoktur. CHP kurultaylarında genel başkanların yaşından ziyade birikimine, çalışkanlığına, halkla ilişkilerine vs. bakılır" ifadelerini kullandı. İmamoğlu'na 'hodri meydan' diyen CHP lideri, "Ekrem Bey de dahil olmak üzere elbette her CHP’li, CHP’ye genel başkan adayı olabilir." dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 14 ve 28 Mayıs seçimlerinde aldığı yenilgi sonrasında partisinin tabanı ve seçmenlerden gelen 'istifa et' çağrılarına kulak tıkadı. Partisinin Merkez Yönetim Kurulu'nu kendi kişisel tercihleri doğrultusunda yeniden dizayn eden Kılıçdaroğlu'na, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu isyan bayrağı açtı. 'Topyekün değişim' çağrısı yapan İmamoğlu'na kapıyı kapatan Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde katıldığı canlı yayında, "Önceliğim İstanbul" vurgusu yapıp "Ben ve asla ve asla bu halkın İstanbulluların oyu ile alınmış belediyeyi AK Parti'ye teslim edemem. Bunu kabul edemem" diye konuştu. "Genel Başkanlık şirket yönetmeye benzemez" diyerek İmamoğlu'na 'otur oturduğun yerde' mesajı veren Kılıçdaroğlu, "Bir kişinin iradesiyle değişim olmaz" ifadelerini kullandı.

İmamoğlu ise bu sözlere, "Ben yılmam, genellikle yıldırırım. Yaşananlar canımızı sıkıyorsa artık bunun sona erme vakti gelmiştir diye düşünüyorum. Mutlaka değişim zamanı" ifadeleriyle yanıt verdi.

İkili arasındaki gerilim her geçen gün artarken Kılıçdaroğlu'ndan bugün dikkat çeken yeni açıklamalar geldi.

Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu arasındaki 'koltuk' kavgası büyüyor: CHP hiç kimseye altın tabak içinde genel başkanlığı sunmaz

Serbestiyet'e açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkanı, seçim yenilgisi sonrası 'topyekün değişim' diyerek koltuğuna göz koyan İmamoğlu'nu bir kez daha hedef aldı. "CHP, hiç kimseye altın tabak içinde genel başkanlığı sunmaz." diyen Kılıçdaroğlu, "Bu davranış CHP’nin geleneğinde yoktur. CHP Kurultaylarında Genel Başkanların yaşından ziyade birikimine, çalışkanlığına, halkla ilişkilerine vs. bakılır" ifadelerini kullandı.

İmamoğlu'na rest: Hodri meydan gel aday ol

İmamoğlu'na 'hodri meydan' diyen CHP lideri, "Ekrem Bey de dahil olmak üzere elbette her CHP’li, CHP’ye Genel Başkan adayı olabilir." dedi.

Güncellenme Tarihi : 29.6.2023 19:37

İLGİLİ HABERLER