Gündem
  • 31.8.2023 10:21

Kılıçdaroğlu ilk belediye başkan adayını açıkladı

Kılıçdaroğlu o il için adayını açıkladı! "Görevine devam edecek"

Aydın'da gerçekleşen toplu açılış törenine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Önümüzdeki dönemde de Özlem Başkanımız, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görevine devam edecek" şeklinde ifade ederek yerel seçimlerde partisinin ilk adayını açıkladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Söke’ye geldiğinde ilk olarak Söke Belediyesi’ni ziyaret etti. Ziyarette Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan tarafından çiçekle karşılanan Genel Başkan Kılıçdaroğlu bir süre belediye başkanları, belediye meclis üyeleri ve partililer ile görüştü.

Ardından Cumhuriyet Meydanındaki törene geçildi. Temel atma töreninde ilk konuşmayı Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan yaptı. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve parti örgütü ile birlikte geride kalan iki aylık görev süresinde uyumlu bir çalışma ortaya koyduklarını belirten Söke Belediye Başkanı Mustafa İberya Arıkan, söz verdikleri yatırımların seçimlere kadar hayata geçirileceğini söyledi.

Söke’ye 302 kilometre yol, 385 kilometre altyapı yatırımı yapıldığını belirten Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, "Bugün 2019 yerel seçimlerinde söz verdiğimiz yatırımların temel atma törenlerini geçekleştiriyoruz. 42 bin m2 üzerine oturan yeni otogar, seçimde söz verdiğim kentin kalbinde yer altı otoparkı ve yine 10 bin m2 üzerine oturan yeşil alan ile otoparkı Sökemize kazandırıyoruz. Seçimlerde vermiş olduğumuz sözleri teker teker yerine getiriyoruz. Temelini attığımız üç projeyi 2024 yılı Mart ayının ilk haftasında da halkımızın kullanımına açacağız” dedi.

CHP'nin Aydın adayı kim olacak?

"Bir belediye başkanı kendisini kentine adamışsa, kentin insanına yaşı ve yaşadığı yer ne olursa olsun hizmet edebiliyorsa o kentte güzellik vardır" diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Maliye Bakanlığında çalıştığı dönemde Söke’de kaldığını, Söke’nin kendisi için ayrı bir yeri olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu konuşmasında, “Trafik, yol ve yeşil alan sorunlarınız var ama Özlem Başkan bunları çözmeye kararlı. Bugüne kadar Söke’ye 1 milyar liralık yatırım yaptığını ifade etti. Bugünkü temel atılan projelerde 150 Milyon TL tutarında yatırımlar yapıyor. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız gerçekten de sadece Aydın için değil, Türkiye için de örnek belediye başkanlarımızdan biridir. Örneğin birinci yönü kadın bir belediye başkanı, ikincisi ise Aydın’a yaptığı yatırım ve hizmetler. Aydın’a yaptığı yatırımları sanmayın ki sadece Aydınlılar biliyor, bütün Türkiye biliyor. Dolayısıyla önümüzdeki süreçte de Özlem Başkanımız, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görevine devam edecek” dedi.

 

Güncellenme Tarihi : 31.8.2023 10:28

İLGİLİ HABERLER