Gündem
  • 31.10.2023 15:00

Kılıçdaroğlu şaka gibi.. Filistin - İsrail meselesini dünyada bir tek ben bitiririm

Kılıçdaroğlu, İsrail-Filistin savaşı çözüm önerisiyle sosyal medyayı salladı!
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, iktidarın kendisine devredilmesi halinde Filistin'deki sorunu ortadan kaldıracağını savundu.İşgalci İsrail'in Filistin'deki soykırımı aralıksız devam ediyor. 25. gününde de masum insanları katleden İsrail'e karşı siyasilerden sert mesajlar geliyor. 

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu da, kurultay öncesi son grup toplantısında açıklamalarda bulundu. İsrail Hamas gerilimini ele alan Kemal Kılıçdaroğlu, Filistin sorununun tek çaresinin kendisi olduğunu savundu.

"İKTİDARI BİZE DEVRET, FİLİSTİN SORUNU NASIL ÇÖZÜLÜR GÖRECEKSİN" 
Kılıçdaroğlu, "Başkenti Kudüs olan bir Filistin’i her yerde her zaman destekliyoruz. Beyefendi miting yapıyor. Sen muhalefet değilsin, ne işin var mitingde? İktidarı bize devret, Filistin sorunu nasıl çözülür, Orta Doğu’ya barış nasıl gelir göreceksin." açıklamasında bulundu.

SOSYAL MEDYADA ALAY KONUSU OLDU!
Kılıçdaroğlu'nun Filistin çıkışı sosyal medyada alay konusu oldu. Kullanıcılar, "Tutmayın enişteyi", "Baktı Erdoğan'ı yenmeyecek, Erdoğan'a devret diyor :)" paylaşımlarında bulundu.

TEPKİSİNİ AÇIKÇA GÖSTERMİŞTİ: BU KATLİAMA SESSİZ KALAN HERKESİN ELİNE MASUM KANI BULAŞIR
Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından İsrail'in Gazze'ye saldırılarına ilişkin yaptığı paylaşımda, şunları kaydetmişti;

"Dış dünyayla bağlantısı koparılan Gazze ağır bir bombardıman altında. Gazze'de masumlar katlediliyor, yetmezmiş gibi İsrail Başbakanı hala hastaneleri hedef gösteriyor. Bu gece, bu katliama sessiz kalan herkesin eline masum kanı bulaşır. Dünya ya bu katliama 'dur' diyecek ya da ortak olacak, bunun ortası yok. Dualarım mazlum Filistin halkı için."

 

Güncellenme Tarihi : 31.10.2023 17:51

İLGİLİ HABERLER