Gündem
  • 15.9.2023 23:11

Kılıçdaroğlu Sezgin Tanrıkulu'nun TSK ihanetine sahip çıktı

Erdoğan’ın Sezgin Tanrıkulu’na yönelik sözlerine Kılıçdaroğlu’ndan sert tepki!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’ya yönelik sözleri nedeniyle Erdoğan’a sert tepki gösterdi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TSK hakkındaki sözleri nedeniyle Tanrıkulu’na yönelik "Gereken dersi devlet olarak da yargı olarak da verme mükellefiyetimiz var" demişti.

Kılıçdaroğlu, sosyal medyadan yaptığı açıklamada Erdoğan’ın sözlerine sert tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu'nun sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

"Erdoğan, Milletvekilimiz Sezgin Tanrıkulu için ‘Gereken dersi devlet olarak da yargı olarak da verme mükellefiyetimiz var’ demişsin. ‘Devlet olarak’ derken, kastın nedir?

Tehdit mi ediyorsun? Bu işleri hala SADAT’la mı görüyorsun? Siyasi ve ahlaki meşruiyetinin olmadığının farkındasın, buna göre davranıyorsun. Ancak bulunduğun makam adaleti emreder. Unutma, Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir hukuk devletidir.

SADAT’la yol yürüyen Saray devleti ise ‘Adalet mülkün temelidir’ sözünden mal-mülk anlayanların, AYM kararlarını dahi tanımayıp, yargıya talimat verenlerin oluşturduğu bir kötülük organizasyonudur. Hangisini temsil edeceğine karar ver."

 

 

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, TV100'de yayınlanan bir programda "TSK'nın yaptığı her şey, eleştiriden azade değil. Biz milletvekiliyiz bunları sorgularız. TSK değil mi 12 Eylül'de darbe yapan? Bu ordu değil mi 15 Temmuz'da darbe girişimi yapan, köyleri yakan... Benim takip ettiğim davalar var. 15 köylüyü helikopterden atan TSK değil mi? AİHM kararıyla sabit hale gelen... Biz eleştirel yaklaşırız. Soru sorarız, doğru olup olmadığını sorarız, TSK üzerinden bu tür şaibelerin kalkması amacıyla bunu sorarız. 40 yılda her şeyi doğru yapsaydı Türkiye bu durumda olmazdı. AİHM kararı orada, 15 tane köylü, kim attı? Bu kadar köyü yaktı? Daha yeni Roboski Uludere oldu... Sizler de eleştirel yaklaşamadığınız için Türkiye bu noktaya geldi" ifadelerini kullanmıştı.

 

Güncellenme Tarihi : 15.9.2023 22:38

İLGİLİ HABERLER