Gündem
  • 26.2.2023 13:06

Kızı ve damadına ulaşamayan baba! Rönesans Rezidans'ın enkazı kalktı ama onlar hala kayıp

Hatay'da evladı ve damadı kayıp olan babanın gözyaşları

Hatay'ın Antakya ilçesinde enkaz altında kalan Miraç İlhan ve eşi Esra İlhan'dan hala haber alamayan Battal Kerzi, gözyaşlarıyla yardım istedi.

 

Ülkeyi sallayan iki büyük deprem, Hatay’ın Antakya ilçesindeki “Cennetten bir köşe” sloganıyla daire satışı yapılan Rönesans Rezidans'ı yerle bir etti.

Rezidansın yıkılmasıyla yüzlerce kişi hayatını kaybetti.

Rönesans Rezidans’ta yaşayan 32 yaşındaki Üsteğmen Miraç İlhan ve 30 yaşındaki eşi Esra İlhan’dan ise depremin ilk gününden bu yana haber alınamadı.

Enkaz kaldırma çalışmaları tamamlanan binada 9 aylık evli İlhan çiftinin cansız bedenlerine de ulaşılamadı.

Esra İlhan’ın Eskişehir’de yaşayan babası Battal Kerzi, depremin meydana geldiği tarihten bu yana kızı ve eşinden haber alamadıklarını söyledi.

Gözyaşlarına hakim olamayan acılı baba, kızının eşiyle birlikte enkazdan yaralı çıkarılmış olabileceğini umut ettiklerini kaydetti.

"Tek umudumuz hastanede olmaları"

13 Şubat’ta kimlik tespiti için DNA testi verdiğini aktaran Kerzi, şunları söyledi:

6 Şubat’tan beri kızım ve damadım orada oturuyorlardı, ama depremden bu yana her ikisinden de bilgi alamadık. Bekliyoruz, ne yapacağımızı biz de bilmiyoruz. 7-8 ay oldu, yeni evlenmişlerdi. İnşallah bir yerden çıkarlar. Enkaz kalkmış, büyük ihtimalle bir şey kalmamış. Ayın 13’ünde DNA testi verdik, inşallah hayırlı haberlerini alırız. Sadece ayakkabıları ve çeyizleri gibi birkaç parça eşyalarına ulaşıldı. Şu anda tek umudumuz hastanede olmaları, belki bilinçleri kapalıdır ama bilemiyorum. 20 gün oldu, hala kızım yok. Sağlıkçıydı, fizyoterapist idi ama atanamadı, eşi ise askerdi. Yani cıvıl cıvıllardı. Daha yeni evlilerdi. Bir şekilde ne ölüsüne ne de dirisine ulaşamadık. Benim kızım korkuyordu, eşinden Allah razı olsun güvenlikli bir yer tuttu ve ‘Korkmasına gerek yok’ dedi. Allah verdi, Allah aldı. Yapacak bir şeyimiz yok, elimiz kolumuz bağlı. Kızımın ve damadımın bulunması için yardım bekliyoruz, inşallah bir yerlerden çıkarlar.

Yeni Haber Başlığı

Yeni Haber Başlığı

Güncellenme Tarihi : 26.2.2023 12:10

İLGİLİ HABERLER