Gündem
  • 30.3.2012 17:09

Kızılay Meydanı parfüm kokardı, şimdi ise gaz kokuyor

Kaplan, düzenlediği basın toplantısında, partisinin Tunceli eski milletvekili Şerafettin Halis'in, Meclis'te de dile getirdiği konuları bir toplantıda söylediği için 16 yıla kadar hapis cezasına çarptırıldığını söyledi.
     Bu cezanın kabul edilemeyeceğini ifade eden Kaplan, BDP'li Cizre Belediye Başkanının da bir konuşması nedeniyle 2 yıl hapis cezasına çarptırıldığını ve kesinleşmesi sonucunda da görevden alındığını hatırlattı.
     Kaplan, ''İktidara hodri meydan diyoruz, erken seçime buyurun. İktidarla sandıkta boy ölçüşmeye varız. 5 katı fark atmazsak kamuoyu bizden hesap sorabilir'' dedi.
     ''BDP'li tutuklu milletvekilleri rehin alınmıştır'' iddiasında bulunan Kaplan, Anayasa'nın ihlal edilmesinin alışkanlık haline getirildiğini savundu. Kaplan, ''İnternet andıcının aynısını şu an AK Parti, KCK soruşturmalarıyla yapıyor. İnternet andıcı bir taraftan Silivri'de yargılanırken, bir taraftan da Hükümet KCK operasyonlarıyla internet andıcını sürdürüyor'' diye konuştu.
     CHP'nin verdiği 2 gensoru önergesinin yarın görüşüleceğini, partisinin İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin hakkında verdiği gensoru önergesinin de aynı güne konularak etkisiz hale getirilmek istendiğini iddia eden Kaplan, bu nedenle gensoru önergesini geri çekerek, istedikleri bir gün görüşülmesini talep edeceklerini bildirdi.
     KESK'in Kızılay Meydanındaki eylemine değinen Kaplan, ''Artık tahammül sınırları aşıldı. Bir vahşet Meclis'in yanıbaşında yaşandı. Eskiden baharın başında Kızılay Meydanı parfüm kokardı, şimdi ise gaz kokmaya başladı'' dedi.
     Kaplan, bir soru üzerine TBMM Genel Kuruluna silahla gelmeyi kabul edemeyeceklerini söyledi.
     ''Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın akşam AK Parti'li milletvekillerine vereceği yemeğe'' ilişkin görüşü sorulan Kaplan, ''(Afiyet olsun) deriz. Yemek mi yerler, yoksa havai fişek mi atarlar onların bileceği bir şey'' dedi.

 

Güncellenme Tarihi : 22.3.2016 19:12

İLGİLİ HABERLER