Spor
  • 28.2.2015 23:12

Kocaman’dan şike yorumu

orku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, iki takım için de hayati derece önem taşıyan bir maç olduğunu belirterek, “Biz özellikle son 2 haftada mağlup olarak bitirdik. Fenerbahçe de buraya gelirken aynı duruma sahipti. Buradaki puan kaybıyla haftaya Galatasaray maçı öncesi sıkıntılı bir durum oluşacaktı. Onlar asla puan kaybını düşünmüyorlardı. Biz de kazanmayı çok istiyorduk, çünkü ateş çemberinin etrafında dolaşıyoruz. Fenerbahçe'nin avantajlarının yanı sıra bir takım zaafları da vardı. Bunları değerlendirmek istedik. Öne geçmeyi başardıktan sonra Fenerbahçe’yi kendi sahamızdan uzak tutmayı başarıp, belki biraz daha bu tip takımlar karşısında mutlaka kazanmak istiyorsanız bir gol yetmiyor. Biraz daha artırabilecek şeyleri aradık ancak elde edemedik. İkinci yarı baskının artacağını biliyorduk. Oyunu dinlendiremedik. Fenerbahçe bütün kalitesiyle üzerimize yüklendi ve sonuç olarak 1-1 berabere kaldık. Sonuçta iki takımda 2 puan kaybetmiş oldu” dedi.

“ŞİKE TEZAHÜRATLARINI KABUL ETMİYORUM”
Torku Konyaspor taraftarının şike tezahüratıyla ilgili sorusuna Kocaman, “Bunu kabul etmiyorum. Bu doğru bir davranış şekli değil. Ben yaklaşık 4 aydır Konya'dayım. Bu stadyumda da pek çok takımla maç oynadık. Çok belirgin başarılı ve başarısız sonuçlar aldık. Ancak skorlar ne olursa olsun burada görmediğim bir şey vardı. O da rakip takımla çok fazla ilgilenilmediğini gördüm. Bu her zaman seslendirmeye çalıştığımız, son derece doğru ve güzel bir davranış şekliydi. Ancak bugünkü durum doğru değil. Bunu söylemem gerekiyor. Bunların üstünü örterek konuşmanın anlamı yok. Bu nedenle doğru değil. Bizim ülkemizde insanların yaptığımız tek şey, en çok sevdiğimiz şeylerden bir tanesi, başkasının canını acıkmaktan çok zevk alıyoruz. Bu kabul edilebilir bir şey değil. Ben Fenerbahçe’nin başındayken de en çok bunları dile getiriyordum. Olumsuzlukta yarışmamalıyız. Bugün bizim taraftarımızın yaptığı gibi insanların canını acıtmayı çok seviyoruz. Bunun doğru olmadığını tekrardan beyan ediyorum” yanıtını verdi.
Eski öğrencileriyle görüştüğünde çok heyecanlandığını dile getiren Kocaman, “Fenerbahçe kadrosunun büyük bölümüyle çok uzun süre beraber oldum. Beraber olduğum zaman özellikle duyguların çok yoğun yaşandığı bir dönemdi. Çok dipleri de gördük. Avrupa’nın 4 takımı olma yolunu da gördük. Dolayısıyla çok şey paylaştım. Onları burada çok uzun zaman sonra gördüm. Önce çok mutlu oldum. Çok heyecanlandım. Çok şeyi paylaştığım insanlar” şeklinde konuştu.
Fenerbahçe’nin şampiyonluk şansını da değerlendiren Aykut Kocaman, “12 hafta 36 puanlık çok uzun bir maraton. Önümüzdeki hafta herhalde şampiyonluk değil ama şampiyonlar ligi temsilcilerinden bir tanesinin belki öne çıkabileceği maçlardan biri olarak gözüküyor. Fenerbahçe'ye başarılar diliyorum. Bunu demekten başka şansım yok” ifadelerini kullandı.

Güncellenme Tarihi : 18.3.2016 21:51

İLGİLİ HABERLER