Gündem
  • 27.4.2022 12:48

Kocası Gezi Davası'nı eleştiren vali görevden alındı

Eşi Gezi Davası'nı eleştirdi, Uşak Valisi Funda Kocabıyık merkeze çekildi...

Uşak Valisi Funda Kocabıyık'ın eşi ve eski AK Partili Milletvekili Hüseyin Kocabıyık dün, Gezi Davası'nı Adnan Menderes'in yargılanmasına benzetti. Vali Kocabıyık bugün merkeze çekildi.

Funda Kocabıyık bu sabah apar topar Uşak Valiliği görevinden alındı. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Uşak Valisi Funda Kocabıyık geçici görevle İçişleri Bakanlığı emrine görevlendirilmiştir" denildi.

HÜSEYİN KOCABIYIK, GEZİ'DE GÜNDEM OLAN TOMA'LARIN ÜRETİCİSİYDİ

Öte yandan Gezi Davası'ndaki ağır hapis kararlarını eleştirmesiyle gündeme gelen Uşak Valisi Funda Kocabıyık'ın eşi ve eski AK Partili Milletvekili Hüseyin Kocabıyık, protestolar sırasında tartışma konusu olan TOMA'ların üretici şirketlerinden Katmerciler'in bağımsız yönetim kurulu üyesi. Konuyu sosyal medya hesabından hatırlatan gazeteci Taylan Bilgiç "Gezi davasında yağdırılan cezaları eleştirmesinin ardından eşi valilikten alınan AK Parti eski milletvekili sayın Kocabıyık'ın, 'kaderin cilvesi' diyebileceğimiz bir ünvanı daha var: Gezi'de gündeme gelen TOMA'ların üreticilerinden Katmerciler'de, bağımsız yönetim kurulu üyesi" paylaşımını yaptı.

NE OLMUŞTU?

Uşak Valisi Funda Kocabıyık'ın eşi ve eski AK Partili Milletvekili Hüseyin Kocabıyık dün yaptığı açıklamada, Gezi Davası'nda verilen mahkumiyet kararlarını eleştirerek, "Tüm hayatımızda CHP’nin 1946’da yaptığı seçim hilesini tenkit ettik. 2019’da İstanbul’da bir benzerini biz yaptık. Hayatımız boyunca Menderes’i ipe çeken zalim hakim ve savcılara lanet okuduk; şimdi onların benzerleri vicdansız hükümler kuruyorlar. Hukuk dışı kararların hakim ve savcıları bizi, hayatımızı adadığımız ne kadar kutsal değer varsa onları savunamaz hale getiriyorlar. Bu karar sahipleri mazide başardığımız her şeyi yıkıyorlar aslında. Bu yıkıma dur diyecek otorite bellidir ve ondan imdat istiyoruz" demişti. (HABER MERKEZİ)

 

Güncellenme Tarihi : 27.4.2022 13:05

İLGİLİ HABERLER