Gündem
  • 13.5.2024 11:57

Köpekçi kadın sokak köpeklerini toplatan muhtar'ın kapısına dayandı..

Sivas'ta yaşanan olayda, başıboş köpeklerin toplatılmasını sağlayan bir muhtar, halkın tepkilerinin odağı haline geldi. Hayvansever bir grup, muhtarın evine gelerek köpeklerin mahalleye geri getirilmesini talep etti. Muhtarın sosyal medyada verdiği cevap ise büyük bir ilgi gördü.Başıboş köpek sorunu son derece büyük boyutlara ulaşmaktadır. Halkın fikirleri ise tamamen ikiye bölünmüş durumdadır. Bazı vatandaşlar, sokaklarda dolaşan köpeklerin barınaklara götürülmesi gerektiğini ve bu sürü halinde gezinen köpeklerin oldukça tehlikeli olduğunu dile getirmektedir. Diğer bir grup vatandaş ise başıboş köpeklerin sokakta, barınaklarda değil olması gerektiğini savunmaktadır.

Ülkenin değişik bölgelerinden sık sık duyduğumuz haberlere göre, sürü halindeki köpeklerin insanlara saldırdığı, ciddi yaralanmalara hatta ölümlere yol açtığı bilinmektedir. Sokak köpeklerinin toplatılması kararını destekleyen bazı kişiler olmasına rağmen, köpekler toplatıldıktan sonra yetkililere yönelik tepkiler oldukça fazladır.

Bu sorunlardan biri de son günlerde Sivas'ta yaşanan olaydır. Sivas'ta bir muhtar, sokaklarda sürü halinde dolaşan ve saldırgan davranışlar sergileyen başıboş köpekleri barınağa gönderdi. Ancak tepkiler gecikmedi. Hayvansever bir grup, muhtarın kapısına dayandı. Sokak köpeklerinin barınak yerine sokakta olması gerektiğini savunan grup, muhtarın verdiği cevapla gündem oldu.

Sivas'ta başıboş köpekleri toplatan muhtarın kapısına dayandılar
Sivas'ta başıboş sokak köpeklerini toplatan muhtarın kapısına dayanan ve hayvansever olduklarını söyleyen bir grup, "Çocuklar okula rahat gidemiyor" sözlerine karşın "Paris'te mi büyüdü bunlar?" diyerek tepki topladı…

Başıboş sokak köpekleri, Türkiye'nin en büyük sorunu arasında yer alıyor.

Birçok kişinin ölümüne neden olan başıboş köpeklerini Sivas'ta bir muhtar, belediyeye bildirdi.

Belediye, muhtarın bildirmesinin ardından başıboş köpeklerini toplattı.

Ancak başıboş köpeklerin toplanmasını istemeyen bir grup, muhtarın kapısına dayandı.

Başıboş köpekleri toplatan muhtara baskın

"Hayvan Koruma Derneği'nden hayvan koruma görevlisiyim ben, ismim Arife. Mehmet Bey akşam sizinle telefonda görüştük. Gergin bir konuşma oldu. Sokak hayvanlarını toplatıp barınağa gönderiyormuşsunuz. Sizden bir açıklama bekliyoruz." diyen kadına muhtar ise "Ne açıklaması?" diye sordu.

"Bunlar Paris'te mi büyüdü?"

"Neden gönderiyorsunuz?" diye ısrarla soran kadına muhtar, "Mahallemizde başıboş dolaşan sahipsiz olan sokak hayvanları topluyoruz. Özgürce, rahatça kendisi, çoluğu çocuğu mahallede rahatça yürüsün." dedi. Bu sözler karşısında sesini yükselten kadın ise "Bunlar Paris'te mi büyüdü?" dedi.

"Bir çocuğun psikolojisini biliyor musun?"

Sözlerine devam eden ve muhtara bağıran kadın ise "Bunu yapamazsın hayvanlara. Oy için yapamazsın. Hayvanlar senin mahalle sakinin. Allah'tan kork." dedi.

"Oyla bunun alakası yok. Bir çocuğun psikolojisini biliyor musunuz? Sabah okula gidemiyor çocuk." diyen Muhtar Mehmet ise kendisine baskına gelenlere söz dinletemedi.

 

Güncellenme Tarihi : 13.5.2024 12:15

İLGİLİ HABERLER