Yaşam
  • 23.9.2022 23:49

Kopyası gibi!.. Babasının hayatını oynayacak

KAYNAK : MİLLİYET

Mahmut Kırmızıgül (29), 3 Şubat 2023 tarihinde sinemaseverlerle buluşacak olan 'Prestij Meselesi' filminde, babası Mahsun Kırmızıgül'ü canlandıracak. Amerika’da sinema eğitimi alan Mahmut Kırmızıgül, babasının 2019 yapımı 'Mucize 2: Aşk' filminden sonra yeniden yönetmen koltuğundan oturacağı yapım ile ilk defa kamera karşısına geçecek.

Mahmut Kırmızıgül rolü için sekiz kilo verdi! Babasının kopyası oldu

Engin Hepileri, Melisa Döngel, Eser Yenenler, Biran Damla Yılmaz ve Şebnem Bozoklu'nun ardından Prestij Meselesi'nin kadrosuna katılan son isim Çağlayan Topaloğlu olmuştu. Mustafa Topaloğlu'nun 37 yaşındaki şarkıcı oğlu Çağlayan Topaloğlu, 1 Eylül 2003 tarihinde hayatını kaybeden ünlü müzik yapımcısı amcası Hilmi Topaloğlu'nun sahibi olduğu Prestij Müzik'in kuruluş hikâyesinin anlatılacağı filmin kadrosunda yer alacağını açıklamıştı.

"RAHMETLİ AMCAMIN GENÇLİĞİYLE KARŞILIKLI SAHNEM OLACAK"

Geçtiğimiz günlerde Bomonti'de objektiflere yansıyan Çağlayan Topaloğlu, şu ifadeleri kullanmıştı:


Bizim için anlamla bir proje. Güzel isimlerin de olduğu güzel bir iş olacak, ben de orada yer alacağım. Filmde bir yönetmeni oynayacağım, en önemlisi rahmetli Hilmi amcamın gençliğiyle karşılıklı bir sahnem olacak. Bu ilk oyunculuk deneyimim. Hem anlamlı hem de heyecanlı bir iş benim için. Birçok önemli ismin gençlikleri filmde yer alacak.

Mahmut Kırmızıgül rolü için sekiz kilo verdi Babasının kopyası oldu

"BENİ MAHSUN ABİ İLE PAPAZ ETMEYİN"

37 yaşındaki şarkıcı, basın mensuplarının, filmin yönetmen koltuğunda oturacak olan Mahsun Kırmızıgül'ün aynı zamanda yapımda rol alıp almayacağı ile ilgili sorusu üzerine, "Çok fazla konuşamıyorum. Beni Mahsun abi ile papaz etmeyin" sözleriyle espri yapmıştı.

Mahmut Kırmızıgül rolü için sekiz kilo verdi Babasının kopyası oldu

BABASINA BENZERLİĞİ DİKKAT ÇEKTİ

Müzik sektöründe bir döneme damga vuran Prestij Müzik’in kuruluş hikâyesini konu alan filmle ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Altı aydır oyunculuk dersi alan, oyuncu koçları ve Mahsun Kırmızıgül ile filmdeki rolüne çalışan Mahsun Kırmızıgül'ün oğlu Mahmut Kırmızıgül, beden dilinden mimiklerine kadar adeta babasının kopyası oldu. Rolü için sekiz kilo veren, bıyık bırakan ve sıkı bir kampa giren Mahmut Kırmızıgül’ü makyaj ve kostüm provasının ardından görenler, babasıyla benzerliği karşısında gözlerine inanamadı.

Mahmut Kırmızıgül rolü için sekiz kilo verdi Babasının kopyası oldu

"İÇİMDE TARİFİZ BİR HEYECAN VAR"

İlk defa kamera karşısına geçecek olan Mahmut Kırmızıgül, babasının 30 sene önce şöhret basamaklarını tırmandığı ilk yılları canlandıracak. "İçimde tarifsiz bir heyecan var" diyen Mahmut Kırmızıgül, "İlk defa kamera karşısında olacağım ve üstelik babamı canlandıracağım. Bu nedenle içimde birçok duyguyu aynı anda yaşıyorum’ ifadelerini kullandı.

Mahmut Kırmızıgül rolü için sekiz kilo verdi Babasının kopyası oldu

 

İLGİLİ HABERLER