Asayiş
  • 30.3.2013 11:02

Korkunç kaza!..

KÜTAHYA'da alkollü sürücünün yönetimindeki minibüs, çarptığı beton direği ikiye bölüp ters döndü. Kazada üniversite öğrencisi 22 yaşındaki Didem Ceyhan öldü, sürücü 42 yaşındaki Ayhan Akduman ile araçta bulunan üniversite öğrencileri 23 yaşındaki Duygu Özdemir ve 22 yaşındaki Didem Kıvrak ağır yaralandı.

Kütahya'daki Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Malzeme ve Seramik Mühendisliği seramik bölümü öğrencileri; Duygu Özdemir, Didem Kıvrak ve Didem Ceyhan, gittikleri bir cafe barda eğlendi. 3 arkadaş daha sonra evlerine dönmek için önceden tanıdıkları Ayhan Akduman'ın kullandığı 43 SA 161 plakalı minibüse bindi.

Minibüs sürücü Ayhan Akduman, çevre yolunda yapılan yol çalışmasının olduğu bölüme girdiğinde direksiyon kontrolünü yitirdi. Minibüs, yol kenarındaki ağaçlara, ardından  elektrik direğine bindirdi. Direği ikiye bölen minibüs, ters dönerek devrildi. Kırılan beton direk de minibüsün üzerine düştü.

Kazada araçta bulunan Didem Ceyhan, olay yerinde öldü, ağır yaralanan minibüs sürücüsü Ayhan Akduman ile Duygu Özdemir ve Didem Kıvrak yaralandı. Yaralılar 112 ambulanslarıyla DPÜ Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedavi altına alınan yaralıların hayati tehlikelerinin olduğu belirtildi.

Ölen üniversite öğrencisi Didem Ceyhan'ın cesedi minibüsten çıkartılarak DPÜ Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

Emniyet Müdürlüğü yetkilileri minibüs sürücüsü Ayhan Akduman'ın 1.88 promil alkollü olduğunun belirlendiğini, soruşturmanın sürdürüldüğünü bildirdi.


DHA

Güncellenme Tarihi : 19.3.2016 16:44

İLGİLİ HABERLER