Asayiş
  • 28.6.2024 12:40

Külotlu çorap cinayeti... Seçil Çiftçi ve babasının cezase kesildi

Külotlu çorap cinayetinde flaş gelişme! Seçil Çiftçi ve babası için karar verildi
Sancaktepe'de ormanlık alanda cesedi bulunan Semih Sevim'in külotlu çorapla boğularak öldürüldüğü iddiasıyla yargılanan şarkıcı Seçil Çiftçi ve babasının davasında karar çıktı. Mahkeme, Seçil Çiftçi'ye ağırlaştırılmış müebbet, baba Cemal Çiftçi'ye ise müebbet hapis cezası verdi.

Sancaktepe'de Aralık 2022'de ormanlık alanda cesedi bulunan Semih Sevim'in külotlu çorapla boğularak öldürülmesine ilişkin soruşturma sonrası 25 yaşındaki şarkıcı Seçil Çiftçi ile babası Cemal Çiftçi hakkında "Tasarlayarak kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

KARAR DURUŞMASI
İstanbul 19. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki karar duruşmasına tutuklu sanık Seçil Çiftçi ve tutuksuz sanık baba Cemal Çiftçi taraf avukatlarıyla birlikte katıldı.

Sanık avukatı, ÇiftÇi'nin beraatını istedi. Öldürülen Semih Sevim'in ailesi en ağır cezayı almasını istediklerini belirterek "Keşke kardeşimiz burada olsaydı da neler yaşadığını anlatabilseydi" dedi.

"EVLADIMA SAHİP ÇIKMAK ZORUNDAYDIM"
Karardan önce son sözü sorulan sanık Seçil Çiftçi, "Çok pişmanım. Ben de bir kadınım ve ne yaşadığımı biliyorum.

Ben öldürülen kadınlardan olmak istemiyordum" diyerek beraatını talep etti.Tutuksuz sanık baba Cemal Çiftçi ise "Evladıma sahip çıkmak zorundaydım" dedi.

BABA KIZA MÜEBBET HAPİS
Mahkeme heyeti, Seçil Çiftçi'nin "Tasarlayarak kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına, baba Cemal Çiftçi'nin ise "Tasarlayarak asten öldürme" suçundan takdiri indirim uygulayarak müebbet hapsine ve tutuklanmasına karar verdi.

Güncellenme Tarihi : 28.6.2024 12:49

İLGİLİ HABERLER