Gündem
  • 30.3.2012 15:53

'Kur’an-ı Kerim yolsuzluklara kalkan edilmiştir'

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti’nin Kur’an-ı Kerim’i yolsuzluklara kalkan yaptığını savunarak, “20 milyar dolarlık yolsuzluğun kılıfı olarak sunuyorsun. Bu ahlaksızlıktır” dedi.
 

TBMM’de tartışmalarla devam eden "4+4+4" düzenlemesi görüşmelerinde Kur’an-ı Kerim’in seçmeli ders olarak okutulması kabul edildi.

Konuyu değerlendiren Kemal Kılıçdaroğlu, özetle şunları söyledi:

“Bana bir Allah’ın kulu çıkıp söyleyebilir mi, 20 milyar dolarlık ihaleler nasıl oluyor da Kamu İhale Kurumu’nın, İhale Yasası’nın dışına çıkarılıyor. Kime vereceksiniz bunları, müşterileri belli...

Cumhuriyet tarihinde ilk kez, AKP’nin oylarıyla kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim yolsuzluklara kalkan edilmiştir. Bunu söylemekten utanıyorum, bu ahlaksızlıktır.

Kutsal kitabımız hepimizin baş tacıdır. Evlerimizde tutar, başucuna asarız. Annelerimiz kılıfının etrafını işlemelerle süslerler. Elimize duayla, besmeleyle alırız. Açarken de beslemeyle açarız.

Sen tutup 20 milyar dolarlık yolsuzluğun kılıfı olarak millete sunuyorsun. Din eğitimine karşı değiliz, inançlarımıza saygılıyız. Pedagoji uzmanlarını çağırıp elbetteki din eğitimi verebiliriz.

CHP, hiçbir zaman yolsuzlukların kılıfı olarak inançları kullanmadı. İnançları siyasete alet etmedi. Bizim özümüz de sözümüz de birdir. Hiçbir zaman yolsuzluk yapanların arkasında durmadık, savunmadık. İnançlarımızı yolsuzluklara kılıf olarak kullananlara izin vermeyeceğiz.”

Güncellenme Tarihi : 22.3.2016 19:12

İLGİLİ HABERLER