Gündem
  • 31.3.2023 20:49

Kurşunlama hırsızlık çıktı.. Erdoğan'dan özür dile Meral Hanım

AK Parti'den Akşener'in açıklamalarına tepki: Provokatif ve sorumsuzca..

Sana oy değil ama 14 Mayıs'ta tenekeden tiyatro Oscar ödüllü vereceğiz.

Tiyatro olduğu hatta bu tiyatroyu kendi kendilerine oynadıkları bu açıklamadan bile belli. iyi parti İstanbul il başkanlığı kurşunlanmış, Meral Akşener ise gelmiş Kemal Kılıçdaroğlu’na ve iyi partiye oy istiyor.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı'na yapılan silahlı saldırı sonra bina önünde açıklama yapan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, Başkan Recep Tayyip Erdoğan hakkında kullandığı sözlere tepki gösterdi. Çelik: "Sayın Akşener’in bu saldırıdan sonra Sayın Cumhurbaşkanımızı suçlayan açıklaması ise sorumsuz ve provokatif bir yaklaşımdır." dedi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığına yapılan saldırıyı kınayarak, saldırının bütün boyutlarıyla aydınlatılacağını bildirdi.

AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, İyi Parti İstanbul İl binasına yapılan saldırıyı kınadı. Yapılan saldırıyı lanetlediklerini ve sorumlularının yakalanacağını ifade eden Çelik, "İyi Parti lideri Meral Akşener'in bu saldırıdan sonra Cumhurbaşkanımızı suçlayan açıklaması ise sorumsuz ve provokatif bir yaklaşımdır" dedi.

HİÇBİR SALDIRI AMACINA ULAŞAMAZ

Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulanan Çelik, "İyi Parti İstanbul İl binasına yapılan saldırıyı lanetliyoruz. İyi Parti'ye geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Siyaset kurumuna dönük her türlü taciz ve saldırının karşısındayız. Hiçbir provokasyon ve saldırı amacına ulaşamaz" ifadelerini kullandı.

PROVAKATİF DİLİ KINIYORUZ

Siyaset kurumunun bu saldırılara karşı kararlı ve sağduyulu bir duruş göstermesinin önemine değinen Çelik, "Buna karşın Akşener'in bu saldırıdan sonra Cumhurbaşkanımızı suçlayan açıklaması ise sorumsuz ve provokatif bir yaklaşımdır. Akşener'in Cumhurbaşkanımıza dönük kullandığı yakışıksız ve provakatif dili kınıyoruz" diye konuştu.

İyi Parti il binasına yapılan saldırının failleri ortaya çıkacağını aktaran Çelik, "Özellikle seçime giderken tüm provokasyonlara karşı ortak tutum alınması önemlidir. En güçlü iradeyle siyaset kurumuna dönük saldırılara karşı duracağız. Bunun kadar önemli olan ise sorumsuz açıklamalar yaparak provokasyona katkı sağlamamaktır. Akşener doğrudan Cumhurbaşkanımıza karşı yakışıksız bir dil kullanarak maalesef bu saldırıyla amaçlanan provokasyona katkı sağlayabilecek bir açıklama yapmıştır. Akşener şu anda bu saldırı karşısında tüm siyaset kurumunun ortak dayanışma tutumunun altını çizmelidir. Bu lanetli saldırıyı sorumsuz yaklaşımlarla siyasi kazanç malzemesi yapmaya çalışmak, birileri tarafından üretilmek istenen ortama katkı sağlamaktan başka işe yaramaz. Siyasi partilere yapılan saldırılar karşı durulması gereken eylemlerdir, sorumsuz yaklaşımlarla siyasi rant üretme malzemesi değildir. Bu sorumsuz yaklaşımlarla kimse siyasi rant elde edemez"dedi.

DEMOKRATİK YARIŞLA SEÇİM GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

Çelik sözlerini şöyle sürdürdü: "14 Mayıs'ta ülkemizi için demokratik bir yarışla seçim gerçekleştireceğiz. Bu ortamı lekelemek isteyen provokasyonlara karşı olduğumuz gibi, sorumsuz açıklamalarla bunlara destek veren siyasi yaklaşımlara da karşıyız. Cumhurbaşkanımız tüm hayatı boyunca mücadelesini demokratik seçimler yoluyla verdi. Cumhurbaşkanımızın siyasi çizgisi provokasyonlara karşı demokratik siyasi mücadele temelinde, milletimizin desteği ve duasıyla inşa edilmiştir."

SÜLEYMAN SOYLU: FAİLLER EN KISA SÜREDE BULUNACAK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı binasına mermi isabet etmesiyle ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

Bakan Soylu: "İYİ Parti İl Binasına saldırı, bir provokasyondur. Olayı aydınlatmak için polisimiz tahkikat yapmaktadır. Ancak olayın nedeni belirlenmeden husumet yöneltmek hem provokasyon hem de bu menfur olay üzerinden siyasi fırsatçılık yaymaktır. Fail - failler en yakın zamanda bulunacaktır." dedi.

KALIN: FAİLLER BULUNACAK VE ADALETE TESLİM EDİLECEKTİR

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığına yapılan silahlı saldırı aydınlanmadan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hedef gösterilmesinin provokasyon olduğunu bildirdi.

Kalın, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şu ifadeleri kullandı:

"İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığına yapılan silahlı saldırıyı şiddetle kınıyor, geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Olay araştırılıyor. Failler bulunacak ve adalete teslim edilecektir. Olay daha aydınlanmadan Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef göstermek ise bir başka provokasyondur. Bu sorumsuz tavrı reddediyor ve kınıyoruz."

ADALET BAKANI BOZDAĞ, İYİ PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANLIĞINA YÖNELİK SALDIRIYI KINADI

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığına yapılan saldırıyı kınayarak, saldırının bütün boyutlarıyla aydınlatılacağını bildirdi.

Bozdağ, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığına yapılan saldırıyı kınadığını belirterek, şunları kaydetti:

"Saldırı hakkında Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından resen soruşturma başlatılmıştır. Saldırı bütün boyutlarıyla aydınlatılacaktır. Saldırgan yakalanmadan, saldırganın kimliği belli olmadan, saldırının sebebi henüz bilinmeden, bu çirkin saldırıyı siyasi maksatla istismar etmek de doğru değildir. Hakikat ortaya çıkarılacak, adalet tecelli edecektir."

Güncellenme Tarihi : 31.3.2023 20:54

İLGİLİ HABERLER