Gündem
  • 19.3.2024 20:00

Kurum arayı açıyor.. İmamoğlu tutuştu

İstanbul için yeni seçim anketi: Murat Kurum arayı açıyor!
ASPAM tarafından yapılan ankete göre, İstanbul’da yapılan seçim anketlerinde Cumhur İttifakı adayı Murat Kurum'un her geçen gün CHP adayı Ekrem İmamoğlu ile arasını açtığını ve son yapılan ankette Kurum'un 2 puan önde göründüğünü açıkladı.

31 Mart yerel seçimleri öncesi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayları seçim çalışmalarını sürdürürken, kamuoyu yoklamaları da yakından takip ediliyor.

Anadolu Stratejik Planlama ve Araştırma Merkezi (ASPAM) tarafından yapılan ankete göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum %43,3 oy oranı ile ilk sırada yer alıyor. CHP İstanbul Büyükşehir Adayı Ekrem İmamoğlu’nun oy oranı ise %41,2 seviyesinde görünüyor. Murat Kurum yapılan kamuoyu yoklamalarına göre arayı açıyor.

ASPAM Genel Müdürü Hasan Yavuz Bakır sahadan çok çarpıcı sonuçların geldiğini, artık kararsız seçmen sayısında ciddi azalma görüldüğünü vurgulayarak, seçmenlerin politik tartışmalardan ziyade çözüm odaklı; ulaşım, trafik, kentsel dönüşüm gibi konuları öncelediğini söyledi.

ASPAM tarafından 10 Mart 2024 ve 17 Mart 2024 tarihleri arasında İstanbul ilçelerinde 4500 kişi ile yüz yüze ve telefonla yapılan anket çalışmasına göre Adaylara ve partilere göre oy dağılımı şöyle gerçekleşti:

Kararsızların oyları dağıtıldıktan sonra 

Cumhur İttifakı - Murat Kurum: %43,3

CHP - Ekrem İmamoğlu: %41,2 

DEM Parti – M.D. Beştaş, M. Çepni: %4.8

İYİ Parti Buğra Kavuncu: %4.1

YRP – Mehmet Altınöz: %3.2

Zafer Partisi Azmi Karamahmutoğlu: %1,6

Diğer: %1,8

Güncellenme Tarihi : 20.3.2024 13:14

İLGİLİ HABERLER