Gündem
  • 19.5.2024 21:21

Kutsal topraklarda rezilli.. Suudi Arabistan'da mayolu modellerle defile

Suudi Arabistan'daki Kızıldeniz Moda Haftası'nda plaj kıyafetleri sergisi

Suudi Haber Ajansı " SPA " ya göre , bu "haftanın" katılımcılarının önümüzdeki iki gün içinde Suudi Arabistan'ın mücevher ve hazır giyim de dahil olmak üzere çeşitli modaları içeren yan etkinliklere ve defilelere tanık olmaları bekleniyor. erkek ve kadın tasarımcıların yanı sıra dünyanın dört bir yanından moda endüstrisi alanında uzman kişiler ve uzmanlar.

Geçtiğimiz birkaç yılda karma partiler ve uluslararası eğlence ve spor etkinlikleri de dahil olmak üzere giderek artan bir sosyal açıklık dalgası yaşayan Suudi Arabistan'da bu tür etkinlikler neredeyse imkansızdı.

Veliaht Prens Muhammed bin Salman'ın 2017'den bu yana öncülük ettiği bu açıklık politikası, özellikle gençler arasında geniş çapta memnuniyetle karşılandı ve önde gelen VEHHABİ din adamları tarafından desteklendi; 

Krallık, Veliaht Prens'in öncülüğünde büyük sosyal değişiklikler ve ekonomik reformlar gerçekleştirdi. Kadınların araba kullanmasına, futbol stadyumlarına girmesine, sinemaları yeniden açmasına ve yüksek sesli konserler düzenlenmesine izin verildi. Mağazaların namaz vakitlerinde kapılarını açık tutmalarına aldırış edilmiyor.

Suudi Arabistan'da 17 Mayıs Cuma günü mayolu modellerin yer aldığı ilk defile düzenlendi.

Faslı tasarımcı Yasmina Qanzal tarafından üretilen kıyafetlerin yer aldığı havuz başı defilesinde oldukça açık ve dekolte mayoların modellerce sergilenmesi dikkat çekti.