Gündem
  • 1.6.2019 21:32

Kuzey Irak'ta 3 katlı 5 odalı hain yuvası mağara bulundu

IRAK kuzeyinde yürütülen, 'Pençe Harekâtı' kapsamında 1 mağara ile 5 sığınakta çok miktarda mühimmat, El Yapımı Patlayıcı (EYP) yapımında kullanılan malzemeler ile yaşam malzemeleri ele geçirildi.

MSB duyurdu: 3 katlı, 5 odalı mağara bulundu

Hakurk'ta devam eden Pençe Harekatı'yla ilgili Milli Savunma Bakanlığı'ndan açıklama geldi. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, el yapımı 3 katlı ve 5 odalı mağarada mühimmat ve yaşam malzemeleri ele geçirildi.

3 katlı, 5 odalı mağara bulundu ile ilgili görsel sonucu

Bakanlığın sosyal medya hesabında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Pençe Harekâtı kapsamında tespit edilen el yapımı 3 katlı ve 5 bölmeli bir mağara ile 5 adet sığınakta yapılan aramalarda çok miktarda mühimmat, EYP yapımında kullanılan malzemeler ve yaşam malzemeleri ele geçirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Mağara içinde ve sığınaklarda yapılan aramada; 80 adet şeritte doçka mühimmatı, 27 adet dolu AK-47 şarjörü (810 adet mühimmat),5 çuval örgütsel kitap, 150 adet kalem pil, 2 adet 3,5 kw jeneratör, 3 çuval amonyum nitrat, 70 adet dolu mazot ve su bidonu ve çok miktarda sığınak yapımında kullanılan malzeme ile yaşam malzemeleri ele geçirildi” denildi.

Güncellenme Tarihi : 1.6.2019 23:00

İLGİLİ HABERLER